שאול ראש גדול

בלובי

בלובי המלון בפיראוס יושב לו “שאול ראש גדול” – ‘אוכל ראשים מדופלם’ – על כוסית של וויסקי תפוזים, לאחר עוד משרד שידוכים שפתח ככיסוי למקצוע העתיק בעולם, וכשהגיע המשטרה נעלם שוב כמו אבק ברוח סתיו.  הוא מספר את סיפורו לאגנס תיירת שרק שלשום נחתה מסידני,  אדומה כמו עגבנייה ופתייה כעולל בן יומו.

“אני אולי צעיר אבל הספקתי איזה דבר או שניים. אחרי שלוש שנים כלוחם ביחידה מובחרת הצטרפתי למשרד ראש הממשלה ויצאתי למדינות שהשתיקה יפה להן, פעילויות שהדממה מיטיבה עימם, ומבצעים שהס מלהזכיר.”

“Wowww intersting” מגיבה בהתלהבות הפתי.  “Tell me more”  היא מפצירה בו.

 

” פעם באחת ממדינות ערב לא חשוב באיזה נסיבות. הגענו למלון מפואר, ושם במפרץ, פאר זה פאר, הרי יש להם שם את ה”בורג’ חליפה” הבניין הכי גבוהה בעולם. אומרים  שלשליט שם בדובאיי יש אסלות מזהב, לא חשוב,  הקיצר הייתי שם כחלק מחוליה שתפקידה היה לעשות סיכול ממוקד למחבל שסיכן ישראלים, ואצלנו כשאומרים סיכול ממוקד הכוונה היא כרטיס בכיוון אחד לדייט עם שבעים ושתיים בתולות, כחחח( תנועת שחיטה על הצוואר). ”  ככה באנגלית פצועה ובסיפור ג’יימס בונד מנסה שאול למצוא את דרכו לתחתוניה.

 

ראש גדול בדרך אל האושר

 

הזמן עולה והשעות קטנות ” ג’ואי עוד וודקה נקי לגברת ועוד וויסקי תפוזים בשבילי” הוא צועק לברמן. ג’ואי ממהר להגיש ושאול כמו שאול חותם על הבון כאילו היה צ’ק מתנה לחתונת אחותו. אגנס כולה התלהבות ואפילו לא מבחינה כי ידו הונחה על ירכה והחלה לצבור קילומטראז’  במתחם בין הברך לאגן. “יאללה בו שאול” קוראים לו חבריו “ראש גדול אכלת גם לה כבר את הראש” אבל שאול מסמן להם את הסימון הקבוע בפנטומימה מרחוק הוא נע בתנועות דייג שהעלה בחכתו דג שמן , זה האות לחבריו להמשיך בדרכם ולהניח לו בדרכו אל האושר.

 

הם הלכו, ושאול כבר לוחש על אוזנה היא מצחקקת מכל הגיג שהוא פולט לעברה.  באחת אף הגדילה לעשות נצמדה אליו  הצמידה את שפתיה לשלו וצרפתה אותו כמו שרק תיירת יודעת, לאחר מכן, מהבלבול , מהסטלה או מאיכות הנשיקה לקחה את הכוס שלו במקום את שלה              “i   want to fly high with you ”

(אני רוצה לעוף איתך גבוה) סיננה בחיוך מתנחמד ופוררה לתוכה אבקה לבנה . היי זו הכוס שלי חוטף מידיה   שאול את הוויסקי .

” dont worry i have more we gonna fly togther”(אל דאגה יש לי עוד אנחנו נעוף ביחד)

היא מוציאה עוד שקיק וממיסה לתוך הוודקה שלה. הוא נועץ בה מבט ספקן היא מחייכת חיוך פתייני, “Take your boarding pass” (קח את כרטיס העליה למטוס שלך) היא מחייכת אליו מלוא פיה שותה את הוודקה בלגימה אחת נצמדת אליו נושפת לאוזנו ולוחשת “Let’s find a quieter place” (בוא נמצא מקום שקט יותר) . עיניו נדלקו במהירות של נמר המתנפל על אנטילופה, את כל שאר הגוף לא צריך כבר להדליק. הוא מוציא את הארנק שולף שטרות הכוללים תשר נדיב ואומר לג’ואי באדיבות של טייקון לעושה דברו keep the change  (שמור את העודף) הוא שואב את שארית הוויסקי, לוקח את המפתח לחדר, באנגלית שבורה ובחיוך של חתול שגנב את השמנת הוא לוחש לה “come with me” (בואי איתי). מעלית אחת ושמונה קומות אחר כך הם נכנסים יחד לחדרו כשהוא לא יודע להבחין איפה היא מתחילה והוא נגמר .  כניסה דרמטית לחדר ריק מלווה בנשיקה נוספת, הוא מדביק אותה לקיר היא נענית. מוליכה אותו לספה במרכז החדר, “just a minute” (רק רגע ) הוא מסנן אני הולך לשטוף פנים . הוא נכנס לשירותים היא ממתינה. “A little too much whiskey” (קצת יותר מדיי וויסקי) הוא ממלמל עם יציאתו “Come rest next to me” (בא שב תנוח לידי).

הוא מדדה אליה מתיישב לצידה . היא ממתינה במבט סקרן שאול מתפתל. היא אינה מוציאה הגה וממתינה נצח קצר. הוא נשכב על הספה לצד דמותה המרצדת. “אתה שומע אותי? קולה לפתע מהדהד. “את מדברת עברית?”

 

בחוף הסלע אין דגים,  יא בן של זונה

 

בחוף הסלע אין דגים,  יא בן של זונה, אני מרגלית מבת ים ולא אגנס מסידני יא מניאק, מה לי ולאוסטרליה? חרא עליך, מי יאמין שאתה סוכן מוסד – כולך שקמיסט בצריפין. אתה הברזת לחברות שלי עם הכסף שהן עשו על המצעים המסריחים שלך. עכשיו תבין איך זה מרגיש להיות זונה של מישהו, אההה, ומסתבר ששם אונס עובד גם על גברים,  תראה איך אתה שוכב כמו אפס. לא לימדו אותך שמשני דברים צריך להזהר בחיים – מעשיר חדש ומזונה ישנה “. היא קמה סידרה את השמלה פיזרה אבקה לבנה בחדר והחביאה עוד שתי שקיות כאלה מתחת למזרון. הוציאה ממנו את הארנק  התפוח ורוקנה אותו משטרות למעט שלוש שטרות של עשרים דולר. יצאה מהחדר ירדה למטה העניקה תשר  נוסף לג’ואי והודתה לו על כוס המים שהומתקה בסוכרזית מרוסקת, הכי יקרה בהיסטוריה.  יצאה מהמלון ולקחה את המונית הראשונה אל שדה התעופה, שם אחרי שלוש שעות של המתנה מחושבת לסיום השפעת הסם, התקשרה מטלפון ציבורי למשטרה המקומית והודיעה כי היא זיהתה סוחר סמים בקומה השמינית של מלון יוקרה.  ונעלמה.

2 תגובות בנושא “שאול ראש גדול”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *