רותם סלע

פרסומת ל”קסטרו”

אישה נוסעת לבד במדבר, עוצרת לתדלק. יורדת מהרכב כשהיא לבושה בשמלה קצרה וחמושה במבט מפתה . מתדלק משועמם נועץ בה עיניים תאוות. היא חוזרת לרכב מחוייכת ונוהגת חזרה למדבר. שם היא עוצרת בשולי הכביש פותחת את תא המטען בו ממתינה לה קשורה בחורה אחרת בתחתונים וחזיה כאשר פיה אסור במסקנטייפ,  המסקנטייפ משוחרר, היא מניעה את ראשה לשלילה. המסקנטייפ חוזר לאסור את פיה תא המטען נטרק עליה חזרה.

כתובית: שעתיים קודם

בחורה נוסעת לבד במדבר בשולי הכביש עומדת בחורה מצודדת ועוצרת טרמפים. הרכב נעצר והנהגת שואלת מניין השמלה? המצודדת עונה לה בשלילה.

מוסיקת רקע קצבית

הנהגת  תוקעת את חפירה באדמה באמצע שומקום מדברי לאחר שקברה שם את המצודדת שאת שמלת היא לובשת כעת. סוף.

החפצה? אלימות? ניצול? התבהמות? כל התשובות נכונות.

רותם סלע

הפרקטיקה  הזו לקחת מאמי לאומית כמו שני כהן (שוקה) או רותם סלע לשים בפיהן טקסט מסית או מניירות אלימות כנגד אוכלוסיות שלמות (במקרה של כהן – סוכני ביטוח ובמקרה של סלע – נשים) ולהגיד שזה חמוד, מבחיל בעיניי. בכך  מתגלמת שוב התפיסה של לא חשוב מה אומרים  אלא מי אומר.  מה שמותר לחמודה עם חיוך מיליון דולר אסור לאף אחד אחר בוודאי לא לגבר. ההשלכות של ההתנהלות הזו של מושאי הערצה של קטינים, אל כסף כחזות הכל, כאשר הכל כשר בדרך אל חוזה הדוגמנות או הטאלנט הנחשק, גובה מאיתנו כהורים וכחברה מחיר יקר.

לשני כהן רותם סלע ואחרות, יש אחריות על הטקסטים היוצאים מפיהן, ולא נכון לפתור אותה ממנה. כפי שהיו מסרבות להופיע בעירום כך עליהן לסרב להשתתף בפרסומות פוגעניות. לפתחנו רובצת החובה להזכיר להן את האחריות הזו ולהזכיר לחברות השוכרות את שירותיהן כי הן תשלמנה מחיר כלכלי יקר על ההתלהמות הזו. אמרו את זה פעם לפני לא משנה, ” אם העולם יחרב פעם לא יהיה זה בגלל האנשים הרעים, אלא בגלל כל האנשים הטובים המביטים מהצד ולא עושים דבר.” אני ואתה נשנה את העולם.

עד לירידת הפרסומות הללו מהאוויר אני לא ארכוש לא “קסטרו” ולא “ביטוח ישיר” ואתם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *