קוקו

“קובי קורידו זה השם, אבל כולם קוראים לי ‘קוקו’ כי כל החיים הייתי חצי אפוי. זה התחיל בשרות הצבאי בלבנון אחרי שיחה עם רונית חברה שלי, אנחנו יושבים במוצב ומתחילה משומקום הפצצה מטורפת . כולם נשכבים על הרצפה בלחץ ומתחילות צעקות ז” אמאל’ה”, קללות, חלק עושה צרכים על הרצפה. אני מסתכל מסביב ואומר לדני שנשכב לידי ” ההפצצה הזאת עושה לי חשק לבמבה.” אני נעמד והולך בשלווה של מחבק עצים לצד השני של המוצב מוציא מהצ’ימידן במבה מתיישב ואוכל. מאז אני לא קובי ולא קוטלר אני קוקו. יעני משוגע.

עוברות כמה שנים אני בטיול בוירג’ניה יושב לאכול באיזה דיינר עם רונית שלי. כמו שאני יושב נכנס איזה מסטול מתחיל לצעוק “זה שוד זה שוד” באנגלית, ואני, מה אני מבין באנגלית? “יס נו קוקה קולה מרלבורו סאן אוף דה ביטש וז’אטאם,” רואה את כולם נשכבים על הרצפה. אני קם אליו והולך לאט כמו זקן עם גב תפוס, נעמד מול הקצוץ קנה שלו. לוקח את הקנה מצמיד אותו ללב שלי מסתכל לו לו לתוך האישונים מריח את הצ’ילי מהפה שלו ואומר לו בעברית ” יא מזדיין אף אחד לא יהרוס לי את האנטריקוט ובטח לא את הטיול אז או שתהרוג אותי, או שתשב לאכול איתי ועם חברה שלי, או שתזדיין מפה.” ההוא עם כל הדאווין והקצוץ קנה מביט בי מקלל מסתובב ומתחיל לרוץ החוצה. אני מסתובב לשולחן אומר לחברה שלי “רוניתי יאללה קומי כפרה שהסטיק לא יתקרר”. כל הדיינר נותן בכפיים אני מקבל בירה על חשבון הבית ורוניתי מאז קוראת לי משוגע.

עוברות עשר שנים רונית ואני כבר נשואים עם שני ילדים. אנחנו בהפלגה לקפריסין ביאכטה של חברים. הגדול מגיע מהסיפון מבסוט ואומר לנו ” זרקתי את אורן לדגים. ” כולם צועקים בטירוף אני בשקט לא אומר מילה מוריד חולצה קופץ בג’ינס למים צולל עם עיניים פקוחות מגיע איזה שניים וחצי מטר עומק תופס ת’ ילד בשני ידיים מונפות ועולה למעלה. הילד חצי חנוק פולט מים כל הדרך חזרה ליאכטה. רונית בוכה מחבקת את אורן החברים שלי לבנים כמו סיד. עליתי בסולם ניגשתי למקרר לקחתי בירה ושמתי את “לו לו” של כוורת. קוקו או לא קוקו?

הריון שלישי רונית בתשיעי ואנחנו בדרך לחתונה של בת דודה שלה. על כביש צדדי ליד כרמיאל טרנזיט לא עוצר באדום נכנס בדלת שלה בעוצמה באוטו אני היא ושני ילדים. אני מסתכל מסביב רואה שהילדים מבוהלים אבל בסדר אבל רונית כולה דם. אני מוציא את אלון ואורן מהרכב אומר לאלון בשקט חמודי “שים עין על אחיך, ותשתדל לא לנסות להטביע אותו באיזה שלולית שתמצא כאן טוב כפרה?” הילד דופק בי מבט של “הזקן נדפק.” מהנהן עם הראש ומתיישב עם אחיו על המדרכה. אני ניגש לקווטצ’ שהיה פעם מיצובישי שולף מהחלון את רונית מתחיל להנשים כמו שלמדתי בצבא היא מתחילה לנשום ומתחילים צירים. סחבק מוריד את החולצה והמכנסיים לוקח מהילדים את החולצות שלהם ואפילו הבן דוד שנכנס בנו מביא מגבת מהאוטו שלו. מיילד אותה על הכביש בגשם עשר דקות אחר כך מגיעים שני אמבולנסים ואנחנו מסיימים את הלידה יחד שני חובשים והקוקו. ככה נולדה לנו כרמית.

אלה היו כמה מילות רקע עליי ככה שנכיר קצת.
אבל אחי באתי רק בשביל שאלה אחת. אני בחיים לא הייתי אצל שרינק, באמא דוקטור, אז אני לא יודע איך זה הולך פה עם השרוטים שמגיעים אליך, אבל אני רק שאלה. מאז המחלה של רוניתי אני אוכל כדורי הרגעה בקצב שאוהד מכבי מפצח גרעינים בפנדלים בדרבי של גמר גביע, זה נראה לך נורמאלי עיניים, או שאני מסובב?”

 

4 תגובות בנושא “קוקו”

  1. כן. זה מאוד נורמלי
    כשמעבדים איזון, מחלה של רונית, זה התגובה
    אם אתה באמת ״קוקו״ אז תתחיל לעשות את המדיטציה זה תעזור לך …אבל אם זה רק כתבה שאין מאחרי האמת אז תתארח חיה שכתבתי קודם ואז הכתבה באמת יפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.