פאפוס יומן מסע פרק 1 לואו קוסט

אחר כבוד בשישי האחרון הגענו לטרמינל אחד, מבושמים מלאי הוד והדר כשמאיר אריאל ברקע שר את i love you terminal . מאבטחים מסוקסים חמושים במיטב הנשק שיש לתעשית המלחמה העולמית להציע קידמו את פנינו, בכניסה ניחוח של חו”ל ומוסיקת מעליות ג’אזית הנעימו את ההליכה בואכה עמדת הבידוק שם המתינו לנו בחליפות מדים אופנתיות דוגמן ושתי כוכבות קולנוע הוליוודיות. חיוך צחור שיניים האיר את יומינו ושבר את סטלת הג’אז  בברוכים הבאים. “כן אדוני לאן אתה?” שאלה אותי אנג’לינה ג’ולי,  “אנחנו לפאפוס” הצהרנו בפאטוס בפני הסלקטורית  המצודדת … חיוכים וקריצות הוחלפו בין לובשי המדים …אההה פאפוס זה לא פה פאפוס זה לואו קוסט ו..לואו קוסט זה טרמינל 1.  מושפלי ראש ומובסים הסענו פעמינו לכיוון אי השדים של נתב”ג. מיד עם העצירה להורדת מזוודות גברת שמנה עם עיגולי זיעה מתחת לבית השחי ומכנסיים שזקוקות למשקפת כדי לראות את הנעליים הרעימה עלינו בקולה. ” זוזו פה זה לא מקום חניה קדימה קדימה” רק מתק שפתיים וחיוכי אימה הצליחו לקנות לנו דקתיים לפריקה. את תיקי העליה למטוס אספנו מהכביש לאחר שהושלחו מחלון הטראמפ שלנו שחס על חייו.

בכניסה למבנה ריח חמוץ של זיעה ושאגות ” דוד יש מצב הגרייגוס במזוודה שאתה שולח?”  היו קבלת הפנים. הסלקטור חמוש בזקן וככל הנראה בדיאטה לפחות כך העידו מימדי גופו ושאריות הכוסברה בשיניים. ” אבאל’ה  אתה לא בא לנו עם פצצה כפארה,  נכון?” “לא” הנהנתי …עברנו את הבידוק הבטחוני.  לצ’ק אין הגענו עם שני תיקי יד בגודל פג וגם אותם העבירו דיילי קרקע לואו קוסטים בדיקת ארגומטריה. שקלו ומדדו אורך רוחב עומק לאחר דיון סוער חישובי נפח וזויות הפגים אושרו לעלות. בדרך לביקורת הדרכונים עוד פינק אותנו דוד מהגרייגוס בפנינה . ” אילנית ( במלעיל) יא דאבה חיסלת תפיצוחים  עוד לפני הטיסה “.  עברנו ביקורת דרכונים והופ הנה אנחנו ב….כלום. לא דיוטי פרי לא קפיטריה אולם חצי חשוך . ודייל ממורמר שנוזף בנו לרדת לאוטובוס שיוביל לארץ המובטחת או לדיוטי פרי. נסיעה של 3 דקות ושני אזורי אקלים ואנחנו שם.

בטרמינל שלוש הורידו אותנו רחוק , בכל אופן לא נעים. המתינה לנו דיילת שהעבירה אותנו דרך פרוזדור המשרתים כזה בלי חלונות אויר טחוב וארומת שתן. כמו יחידת קומנדו שקטה צעדנו כשהיא מובילה את הכח, רק אילנית שברה משמעת קשר כשצעקה ” אינענדרבו אם הייתי יודעת ככה לא הייתי באה עם עקב גבוה.” שתיקה מתוחה נרשמה. פתאום :
אור גדול מאיר הכל
ויותר כבר לא צריך לשאול
אני בא ללמוד ממה שטוב ולחיות
להתחיל הכל מהתחלה

נכנסים ליעד ומיד נטמעים בהמון במיומנות של סוכן מוסד בדמשק. זהו עכשיו כבר אף אחד לא ידע שאנחנו לואו קוסט. ואז כמו תמיד זה מגיע מהמקום הלא צפוי ” נוסעי ריינאיר מתבקשים להגיע לשער B2 . ממש כמו הקלישאה בחיל אויר המטוס שיפיל אותך הוא המטוס שאתה לא רואה.  ריינאיר גם מטוס…..

קשה להיות עני…

 


חופשות שייט יאכטות בים התיכון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *