סטארסקי והאץ’

סטארסקי והאץ’

יום חמישי אחה”צ נקרע ל”כנגדו” צמיג בנסיעה על כביש ירושלים. חמש דקות אחר כך אני שם, מחליפים מכוניות ואני ממתין לחילוץ. באופן תמוה טיעוני שיוויון מגדרי לא עולים בדקות הללו.

כביש ירושלים יום ה’ אחה”צ לא מאמין בדמעות. להחליף גלגל זו רולטה רוסית עם חמישה כדורים בתוף. אין סכנה להפצע פגיעה ומפנים אותך בשקית לא באלונקה. מה עושים?  מתקשרים למשטרה שתבוא לחלץ.  “תמתין” עונה לי מוקדנית לועסת מסטיק “אני שולחת את הניידת הכי קרובה לאירוע.” אני דמיינתי את  סטארסקי והאץ’ עם מכונית מגניבה ופס כזה בצד של האוטו או דון ג’ונסון ממיאמי וייס או לפחות אוליביה מ”חוק וסדר”, אחרי 45 דקות בנתיב הימני על 50 קמ”ש קורעת את הכביש בדהירה איטית ניידת עייפה. נעצרים לצידי ההורים של לונדון וקירשנבאום, אחד בהתקף שיעול כרוני. הכי סטארסקי והאץ’ שיש.

קוד 174

“שלום בחור צעיר” אומר לי המשופם. “אתה נתקעת כאן?”

“לא אני מארגן מסיבת פולמון וחשבתי שיהיה מגניב לעשות את זה כאן.”

הם בוהים אחד בשני “רגע אז לא אתה נתקעת?”

“כן אני…. אני…. סתם בצחוק, ברור שאני והרכב שעומד על העוקם.”

“אההה אז אנחנו במקום הנכון אמרתי לך יעקב” . שניה רק נעדכן אירוע במחברת האלקטרונית, (המוכרת ליודעי ח”ן כאייפד). “איזה קוד אירוע להזין” ” תזין 174 ” המשופם מקיש ובוהה כלא מאמין

“יעקב 174 זה אינוס קטינה לא חושב שזה מתאים כאן”.

“חבר’ה ” אני מתערב מודאג ” לאט לאט תכניסו את כל הקודים שצריך העיקר שיהיו נכונים, קחו תזמן” כמו ארטיק לימון אקסטרא לארג’ אני נוזל בווסט צהוב עד שיסתיימו את הרישומים.  “מה המספר שלנו בקשר אתה זוכר יעקב?” “נרדמתי בתדרוך” עונה יעקב, “אבל מה הבעיה? יש לי שיטה.” סקרן אני בוהה במתנדב המחדש “שולם כאן יעקב, אנחנו בזירת הארוע” האיש מקורי יותר מהוקינג. “זירת הארוע” נשמעת לכם כמו ציור של גוויה על הכביש ב “csi” אז לא, מדובר בשול הימני של כביש 1. אלשיך אחריך.

סטארסקי גירסת הבמאי

אחרי סיום ענייני הבירוקרטיה פונה אליי המשופם “אז מה הבעיה?”

“פנצ’ר, ולועסת המסטיק במוקד אמרה לא להחליף גלגל עד שמגיעה משטרה ומכונאי מנתיבי ישראל.” יעקב מתחיל להשתעל אני מביא לו מים מהרכב. סטארסקי גרסת הבמאי.  הם יוצאים לאיטם מהרכב “בוא נחליף גלגל”. פותחים את הבגאז’ והאץ’ לא מוצא את החלופי. הוא מלמטה אני אומר לו. ” תראה אני מהנדס אבל בשנת 60 כשלמדתי הגלגלים היו בתוך האוטו” . ‘המציאו את הגלגל כבר אז?’ אני חושב אבל אין לי מספיק מים לעוד התקף שיעול. בקרב המוחות בין 3 מוחות מבריקים לגלגל חלופי נרשם נצחון מוחץ ומפתיע לשלישייה לאחר נפילת החפץ העגול מתחתית הרכב.

מגבונים

28 אחוז בנייד וההוא מנתיבי ישראל מתברבר . אני שולח לו מיקום למספר שההיא עם המסטיק נתנה אבל הוא שכח אותו בבית, אני שולח לפרטי אבל אין לו קליטה. האחוזים יורדים ואני מסביר לו טלפונית איפה אני.  בכוחות משותפים אני וההורים של לונדון וקירשנבאום מחליפים גלגל.  הגלגל מורכב כבר הם מביטים כלא מאמינים על הידיים “גריז???” כמו מלאך משמים מגיע המכונאי של נתיבי ישראל “איפה התחבאתם?” כביש 1 בשול הימני אין יותר חשאי מזה. כולם מביטים בו בזעם, כדי לשבור את הקרח הוא מוציא את הדבר היחיד שבשבילו כולנו היינו מוכנים להרוג – מגבונים. כולנו מתנקים הוא מגיע לרכב  ואומר שכדאי לחזק את הגלגל כי …. אולי כדאי.  ההברגות קצת משוחררות כלומר הגלגל רוקד כמו אנה אהרונוב על סמי הזיה. הוא מחזק את הגלגל. אפשר לצאת? לא כל כך מהר.

סטארסקי והאץ’ מלודג’

המשופם ויעקב צריכים לרשום סיום אירוע במחברת האלקטרונית. הם לא מוצאים את האירוע שהזינו.

“אתה זוכר איזה קוד אירוע ?” הוא שואל אותי,

“אני זוכר שבטוח זה לא 174″ חיפוש אינטנסיבי מוביל לאירוע. הם מזינים פרטים ואז יעקב נזכר ” היינו צריכים לבדוק לו רשיון נהיגה אולי הוא גנב את האוטו?” אני נותן לו רשיון נהיגה ארבע פעמים הם מנסים להקיש מספר זהות ונכשלים. מתיחות טבולה במבטים חשדנים מוהלת את האוויר. “לאט לאט” אני אומר להם. יעקב עושה את הדבר היחיד המתבקש משוטר מיומן, לגמרי מה שהאץ’ היה עושה- מחליף את משקפי הראיה לקריאה – ומקריא לו לאט במבטא פולני להחריד – המשופם מתגלגל מצחוק  מקיש, וראו איזה פלא הפרטים שלי עולים ואני ממש הבעלים של הרכב.  אני מבקש לצלם את סטארסקי והאץ’ מלודז’ אבל הם מסרבים בנימוס – צנועים. שלוש פעמים תודה אני אומר להם ואז הם מאותתים ויוצאים לקרוע את כביש אחד על 50 קמ”ש, לזירת אירוע נוספת של חתול תקוע על עץ.

4 שעות של עינוי סיני מגיעות לסיומן בחניה בבית. “כנגדו” ממתינה לי חסרת סבלנות בדלת. “מה לקח לך כל כך הרבה זמן? אם הייתי יודעת הייתי נשארת אני שם. אני מאחרת לפילאטיס בגללך.”  מישהו יודעמה הקוד לרצח במחברת האלקטרונית של סטארסקי והאץ’?

תגובה אחת בנושא “סטארסקי והאץ’”

  1. דווקא לי קרה פעם והגיעו שני חתיכים על אופנוע ותקתקו את הענין. אם כי קיטרו שמאחרים לארוחת צהריים בגללי…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *