נבדל

נשים יקרות שלום,

אם זה לא מטריד אתכן הייתי רוצה לשאול כמה שאלות שאולי יוכלו להוות פתיח לדיאלוג בין מגדרי. מזה זמן ידוע לכל כי היסוד לכל אי הבנה נעוץ בתקשורת, וכדי שתהיה תקשורת עלינו להבין את עולם המושגים של הצד השני. כגבר – נשים בעיניי הן אניגמה, להלן מספר תהיות גבריות, שכל גבר תוהה ורק מעטים אוזרים אומץ לשאול. (כן אני הילד שצועק המלך הוא עי… כלומר עם המיקרופון בחוץ)

כשאתן שואלות אם אנחנו לא רואים שהבית הפוך? באמאשלנו אנחנו לא רואים, אם הגענו הביתה ומצאנו את האסלה, הדוש, המיטה,המקרר הכורסא והשלט, מבחינתנו הבית מסודר פיקס.

כשאתן שולחות אותנו לקנות מגן תחתון – אנחנו מבינים מה זה מגן, אנחנו מבינים מה זה תחתון – אנחנו לא מבינים את צירוף המילים, ובכלל זה תחתון כי זה מגן על החלק התחתון או על התחתון, ואם אנחנו כבר כאן עוד שאלה – למה זה צריך להיות עם ריח?

אנחנו קונים נעלי איר ג’ורדן ובטוחים שאנחנו מייקל בדיוק כמו שאתן קונות ויקטוריה בקהאם ובטוחות שאתן ספייס גירלס.

אנחנו צריכים כל כך הרבה ערוצי ספורט למרות שאנחנו לא יכולים לראות את כולם בו זמנית ולמרות שאנחנו לא ספורטאים, בדיוק מהסיבה שאתן  קונות עשרות זוגות נעליים, גם אתן לא יכולות לנעול את כולם ואתן בטח לא מרבה רגליים. ועוד בהקשר של נעליים שתי שאלות: כמה? ובעיקר למה???

למה אנחנו צריכים לקחת את הנעליים מהסלון, הרי בלאו הכי ננעל אותן מחר….בסלון, לא חבל על הסבלות? זה לא יעיל!!

זוג – גבר ואישה-  בעלי אותו גובה ומשקל דומה, איך יכול להיות שהוא משתמש בג’ל רחצה אחד לכל הגוף, ואצלה לכל איבר יש סבון המתמחה בניקויו.

כשיש חילוקי דעות ואתן כועסות ואומרות: “אוף אם אתה לא מבין אני לא מסבירה” , איך אנחנו אמורים בכל זאת להבין, יש מצב שתפנו אותנו למחקרים, מראה מקום, ביבליוגרפיה….משהו שירמוז.

אנחנו יכולים להיות פרופסורים למגדר ועדיין לא להבין מה ההבדל בין מסקרה לאייליינר. מעניין לעניין באותו עניין ,  מי פנים – מה זה? לא יותר זול ופשוט לשטוף את הפנים עם ….מים. רק שואל – מתעניין.

כשאתן תסבירו איך כל מראה בכל חנות גורמת לכן לעצור ולבדוק את האיפור השיער הגבות או מה שזה לא יהיה שם, אנחנו נסביר למה כל משחק המשודר במסך טלוויזיה שמבצבץ מחנות אקראית לעולם יגרום לנו לעצור ולשרוך שרוכים ממש לאט.

כל פעם שאתן אומרות לנו “בשביל מה אתה קונה מסרק יש לך קרחת” אנחנו יכולים להגיד “בשביל מה אתן צריכות חולצת בטן הרי יש לכן ב….” ולא, אנחנו לא אומרים, למה? כי אנחנו ג’נטלמנים ופחדנים – טוב אולי לא בסדר הזה.

על מנת לישר לגמרי את השטח ולפתוח דף חדש ביחסים הבין מגדריים נחשוף בפניכן את הכמוס שבסודות: נסביר לכן מה זה נבדל!!!

אז…או אז… נוכל להתחיל ולצעוד לדרך חדשה.

 

תגובה אחת בנושא “נבדל”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *