מלבורן

זה היה ערב סתווי חשוך במיוחד. עלים יבשים כיסו את שביל הגישה ושאון שבירתם בישר בואם של אורחים לא קרואים בליל סגריר. נקישות עוצמתיות בדלת איששו את התחזית.

קלרה, יוצאת שואה יווניה, צועקת למרחוק “רגע” ופוסעת בחלוק לבן ונעלי בית מפרווה לאט אל הדלת. הדלת נפתחה לאיטה ויד שעירה עטורת גורמט קפוצה לאגרוף הדפה ופתחה אותה לרווחה.

“הוא פה המניאק?”

“מה יש לכם? מי אתם?”

“אורי הבן שלך פה?”

“אורי הבן שלי נהרג במלחמה?”

“אורי אורי הבן שלך הוא חייב לג’קי כסף יא בת זונה איפה הוא?”

“אורי נהרג במלחמה!! הגרמנים הרגו אותו.”

” עזוב אותה אלכס אתה לא רואה היא לא אפויה זאתי? אבל תראה מה יש לה על המזנון אחושרמוטה תראה מה זה?? צמידים פנינים יהלומים בוא ניקח את זה על החשבון. השרוטה הזאת כבר לא צריכה את זה.”

“מה אתם עושים? זה הדבר היחיד שנשאר לי מאמא שלי, אל תיקחו לי את זה… “

היא מנסה לבלום אותם בגופה אלכס הודף אותה בעוצמה והיא נופלת לאחור. נאארקיס (במלעיל) מוציא סכין קפיצית מתקרב למרחק הבל פה ומניח אותה על לחיה.

” יא שרוטה הבן שלך חייב לנו כסף אנחנו ניקח את מה שיש כאן על חשבון, ואם את תזוזי אני, דודי השמן ששומר כאן בחוץ, ואלכס נאנוס אותך לפני שנשחט אותך… יש הבנה? כי מי שמהמר אצל ג’קי ולא משלם….. ישלם בריבית דה ריבית  יא בת זונה” . היא מתחילה לבכות בכי שקט… אלכס מסיים לרוקן את קופסת התכשיטים.

“עזוב אותה זאתי מג’נונה זאתי נאארקיס בוא נעוף מפה. שמן תניע תרכב אנחנו זזים.”

“מילה אחת ממך ואני חוזר לעשות ממך קרפצ’יו מבינה יא מדרובה.”

“הגרמנים הרגו אותו… הגרמנים.”

“עזוב אותה נאארקיס זאתי טוטל לוסט, בלון הליום בלי חוט… אתה לא רואה היא לא איתנו?”

בדרך החוצה הם שוברים את הטלוויזיה ואלכס לוקח תפוח עץ המונח על השייש ונוגס בו. מנוע מתכתי של bmw מנסר את האויר וסיבוב גומי על אספלט מייצר פיח מלאכותי.

קלרה קמה לאיטה פוסעת אט אט לעבר הדלת הפתוחה לרווחה ורואה כי שלושת הפורעים נעלמו לאופק כלא היו. היא מסתובבת לאיטה וטורקת את הדלת בעדינות ונועלת. כפופה היא פוסעת בפסיעות קטנות ומדודות אל עבר דלת המרתף. פותחת אותה לאט מסובבת את הדימר עד למקסימום – ויהי אור. יורדת אל המרתף שתים עשרה מדרגות עץ מרעישות, בסיומן רצפת בטון מוחלק, ריח נזילות מים, טחב, וכאוס של מחסן עבש. מפלסת דרכה בתוך מגרש הגרוטאות הפרטי עד לקצהו השני, מזיזה כורסת בד בלויה ימינה מתכופפת ופותחת דלת נסתרת.

“צא קרידו (יקירי) הם הלכו, אבל אם עוד פעם תהמר אני בעצמי אקרא להם.”

“טוב אמא טוב… וואוו היית נפלאה אפילו אני כמעט האמנתי לך.”

“אמרתי לך שביוון (מלעיל) הייתי שחקנית. עכשיו קח את כרטיסי הטיסה קח את ענבל ואת רומי החמודה וטוסו לאוסטרליה לפני שיגלו שכל מה שהכנתי להם על המזנון שווה פחות מהתפוח שהם לקחו. ” הוא מתמתח מנשק אותה בהתרגשות.” מבטיח לא יקרה יותר מבטיח. אני לא עושה את זה יותר לא לך לא לענבל ובטח לא לרומי, אני מגיע למלבורן וענבל כבר מצאה לי קבוצת גמילה. אוהב אותך אמא, את תמיד מצילה אותי. “

” אני נשבעת בדיוס (אלוהים) ובקבר של אבא שלך מנוחתו עדן שזה פעם אחרונה איז’יקו פעם אחרונה!!! “

“מבטיח אמא נשבע ברומי שזה לא יקרה יותר.”

הוא לוקח את המפתחות לפיג’ו הישנה נושק לקלרה ויוצא. בעוד 36 שעות אהיה במלבורן ואתקשר.”

“במלבורן מחכה לך הפתעה ממני.”

” במלבורן? ממך?? היית פעם במלבורן?? מכירה שם מישהו?”

“לא”

“מה לך ולמלבורן?”

“פסנסיה (סבלנות) איז’קו (ילדון) , אתה רוצה הכל פרסטו פרסטו (מהר מהר), להיות מיליונר מהר, לדעת הכול מהר, יבאש יבאש (לאט לאט) אתה זוכר מה אבא היה אומר  ‘את הדברים הכי טובים בחיים צריך לעשות לאט, לשתות לאכול ו…. אתה כבר ילד גדול את ההמשך אתה כבר יודע… יאללה לך. לך כבר! “

36 שעות אחר כך בוילה שכורה בישוב כפרי מרחק שעה ועשרים ממלבורן. על שולחן פינת האוכל העשוי עץ כפרי בכיסא מוגבה אורי מדליק את המחשב הנייד לראשונה לבדוק מיילים. מייל מאמא עם לינק.

“זהו תיעוד נדיר של שוד מזויין כמוהו לא תראו הרבה. ק יוצאת שואה מסלוניקי בת 89 קיבלה מספר איומים מגורמי פשיעה. היא צפתה את הגעתם ורישתה את הבית במצלמות נסתרות ומיקרופונים. אפילו על עץ הגינה היא טמנה מצלמה שתיעדה את הרכב העוצר בחריקת בלמים, ממנו יורדים שלושה בריונים. מדובר בתשע דקות שתיעודן הביא להפלת רשת פשע שמורכבת מבנק הימורים מלווים בריבית גובים ועוד שאר כל טוב. כרגע עצורים  15 חשודים, כאשר לגבי שלושת החשודים הנראים בסרטון יוגשו כתבי אישום בגין שוד מזויין מלבד שאר האישומים שיוגשו בנושא ההימורים. וכל זה בזכות תושיה של אישה אמיצה אחת בת 89 שרצת להגן על הבן שלה. “

במייל העוקב

” ונשיקות לרומי”

2 תגובות בנושא “מלבורן”

  1. אהבתיייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי , אין כמו אמא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *