מטבלת אקסל ל”רמבו” וחזרה

השבוע נחשפתי לענף תיירות חדש והכי ישראלי שיש. חבורת תיירים, אמריקאים לרוב,  מן סוג של רואה חשבון ורדרדים, כאלה שההתמחות היומיומית שלהם היא אקסל, טבלאות ציר ודיאגרמות לסוגיהן, מגיעים לארץ הקודש על מנת לעבור – אני מקווה שאתם יושבים – קורס לוחמה בטרור . כן, הרי מה יותר טבעי מהמעבר המתבקש משימוש מושכל בפונקציית אקסל במשרד ממוזג, לירי דרך כוונות במטרה חיה נעה ונושמת בשטח הפתוח? מדני דה ויטו ל”רמבו” בארבע שעות.

בשעת בוקר מאוחרת אחרי ארוחת בוקר ישראלית דשנה, יורדים להם מחדריהם במלונות היוקרה השמנמנים מהדוד סם לבושים בחולצות רלף לורן וטומי הלפיגר חמושים בסנדלים אופנתיות ועולים על האוטובוס הממוזג בדרכם לחסל את בעיית הטרור העולמי שהתפתחה למימדים מפלצתיים בעשורים האחרונים או את בעיית העיכול שהתפתחה בארוחת הבוקר, מה שיבוא קודם. במהלך הנסיעה יספרו איש לרעהו כמה קשוחים הם היו במכללה כאשר נתקלו במקק שהתרוצץ חופשי במעונות ושעה שכולם עמדו על המיטות וצעקו מי אם לא הם – אבירי האקסל וטבלת הציר – עמדו למולו הישירו מבט אל הפחד והוא השפיל מבטו. כך הובס ללא תנאי האויב חסר החוליות.

בתום פעולת העיכול וסיפורי הגבורה יעצור האוטובוס אי שם, תרד פלוגת הלוחמים אט אט, תוך גניחות ו”קרחצים” פולניים מקובלים,  כאשר עיניהם  מאובזרות במשקפי שמש אופנתיות, ולמהדרין פלסטיק על האף המגן מסכנת שיזוף . מיד עם הגיעם אל בסיס האימונים, ללא כל שיהוי ובמהלך ניווטי מבריק הם יגיעו אל השטח המוצלל, כי הרי ידוע לכל טירון כי הבעיה המרכזית בבואך למגר את כוחות הרשע היא השמש הקופחת.

בבסיס ימתין להם מעוז או צור או מעוז צור מורעל ולא מגולח. בסטקטו בריטון הוא יסביר להם כי כעת הם הגיעו ל”דבר האמיתי” כאן אין מקום למשחקים, וכל טעות עלולה לעלות בחיי אדם. למשמע הדברים ונוכח ההתרגשות האוחזת באנשי האקסל חלקם מיד ישלוף את הוונטולין והסוכרתיים מיד יקבלו מעוזרת ההפקה, אופס, הפקידה הפלוגתית, אקטימל נטול סוכר לטובת האיזון הגליקמי או מה שזה לא יהיה.

סרט מורשת ירדוף סיפור גבורה, ומדריך נועז יחליף מנטור מסוקס, בשיאו של האירוע הביזארי יתקוף בתזמון מושלם מחבל בעל חזות מזרחית תוך זעקות אללה וואכבר את חבורת הלוחמים הנועזת ומי אם לא מעוז או צור ישיבו את חיילינו בשלום לבסיסם.

משם תיגש יחידת הקומנדו לביצוע של ממש. הם יקבלו סקירת מודיעין באשר למשימה העומדת לפניהם. פרט אחר פרט הם ישתו כל פיסת מידע בצמא, כמו גם את האקטימל תות ללא סוכר, יעלו על מדי ב’ במידה מ’ יקבלו רובה צעצוע ומכאן  זה הם וגורלם וגם קצת הגזים מארוחת הבוקר. כך באמצע היום מוסווים בצבעי הסוואה היפו אלרגנים שימנעו פריחה , שזו שואה אמיתית לכל לוחם בטרור,    כמיטב המסורת של ארגוני הביון המובילים  “ג’ייד” “לוריאל” או “קליניק”, הם יערכו לקראת פקודת “פעל” . עם השמע קוד הפעולה בקשר הם יסתערו לאיטם כאיש אחד לתוך בית בו מחזיקים חמושים משועשעים בני ערובה משועממים. מודיעין מדוייק לצד ביצוע איכותי שהוא תוצר של אימון מפרך מביא לתוצאה הבלתי נמנעת – ניצחון הטוב על הרע.

בדרך חזרה בטמפרטורה של 24 מעלות כאשר ברקע צורח מייקל ג’קסון I’M BAD , יחליפו חוויות וצ’יזבטים, יתגאו בכמה הם מאובקים ויחליפו טיפים איך להוריד את זה בכביסה, ובעיקר ירגישו כמו שוורצנגר ב”קומנדו”. עמוק בפנים הם יגנחו גניחות פולניות על כוויות מהשמש או כאבי גב שלא מרפים, ויזכרו בנוסטלגיה עם לחלוחית בקצה העין  באקסל ובטבלת ציר .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *