מהביוב

כשכולם דיברו על בחירות צדוק ישב מתחת לכיור של אמא שלו ותיקן סתימה בסיפון. יותר מדי שמן באוכל סותם צינורות. הוא פתח אותו לאט אחרי שסגר את המים בבית הניח דלי מתחת וניסה בכל הכח לפתוח את ההברגה התפוסה. כאבי הגב נשימה קצרה מסגריות כרס ומשקפי קריאה במסגרת חומה עם מגנטים הנסגרים מקדימה לא מנעו ממנו פתיחה של הסיפון הסורר וזליגה של מי הביבים השחורים אל הדלי שהוכן מבעוד מועד.

שניות של המתנה ו”האחחחח” אחד גדול של קימה מובילים אותו ואת הדלי אל שטח הבור מחוץ לבית על מנת להשליך את מי האפסיים שאגר. עת השליך את הפסולת מהדלי המטונף שמע יללות כאב מבריכת ביוב פתוח שבסמוך. אט אט התקרב והציץ לפיר ממנו היא בקעה, בתוכה שכב מצונף בעצמו כלבלב לבן פרווה שככל הנראה נפל לשם בטעות. הוא הביט סביב והבחין כי הוא לבד. “מחד” תהה בינו לבינו “אני לבד אם יקרה לי משהו ואצעק לא יהיה מי שישמע מאידך גם אם זה כלב זו נשמה.” שניה של התלבטות, “אזהר” סיכם לעצמו השליך את הדלי. וירד אט אט אל בור הביוב הפתוח. שם למטה התכופף מלוא גופו בתוך מי השופכין כאשר רק ראשו מעליהם עשה את שתי ידיו כמגש ואסף לחיכו את הכלבלב האבוד. הוא טיפס מעלה בזהירות ובקושי תוך יללות כאב של הכלב ונשיפות מאמץ שלו. עם ההגעה לגובה הקרקע ויציאה מהבור הניח את הכלב התיישב על הקרקע לטובת איסוף חמצן נקי.

דקות אחר כך הוא חזר לבית אימו וממש כמו בשיר במקום לבוא עם ‘חלה טריה לשבת’ – או במקרה שלו עם דלי נקי – הוא הגיע עם כלבלב קטנטן. מיד הוא פתח את השיבר הראשי ביקש מאימו לא להשתמש בברז המטבח ופנה אל האמבטיה לרחוץ את הנשמה שזה עתה הציל. המים החמים היטיבו עם הפרווה אך לא יכלו להעלים את כאבי הרגל השבורה. צדוק שבילדותו שבר ברגל גנז את חלומו להיות כדורגלן, לא יכל להשאר אדיש נוכח הכאב. השאיר אותו באמבטיה לדקות ספורות עד יצליח לקרצף מעצמו את שאריות הביוב וגל הצחנה אסף אותו בזהירות ונסע למי אשר יכול לסייע.

במרפאת הוטרינר הוא השכיב את הכלב על מיטת הטיפולים וביקש מזור לכאביו. אבל גם פיקוח נפש כרוך בממון ותקופות של סגר חל”ת פיטורין ובחירות שוברות את הכיס ואחר כך את הנפש.” אתה מאלץ אותי לבחור בין התרופות לאמא לגבס לכלב, אל תעשה לי את זה”
” שמע זו תקופה קשה לכולנו, ואני לוקח לך את המינימום אבל בחינם אני לא יכול לבצע את העבודה. ” צדוק הוציא צ’ק מקומט ממכנסי הטרנינג המהוהים וכתב את הסכום הנדרש. עיני הפודל הודו לו.

בשובם הביתה ניסה לחבב את הכלב הזר על אימו הוא ציווה עליו לקום לשבת להתגלגל אך במקום לבצע את המטלות הכלביות המקובלות הוא תלה בו עיניים שואלות והטיל מימיו על השטיח בסלון. “מעולה רצינו לחסוך באנסטלטור ושילמנו את זה בריבית על טיפול לכלב וניקוי יבש של השטיח. קמצן משלם פעמיים.” הוא ניגש בדממה לארון שמתחת לכיור והביא חומר לניקוי שטיחים הזיז את הכלב שנצמד לרגלו והחל לקרצף את השטיח בקצף הניקוי.

לעת ערב לאחר הדלקת נר ראשון של חנוכה כאשר שכב לבד על הספה בסלון ידו השמאלית יורדת מטה ומלטפת את הפרווה הפודלית הנעימה וידו השניה גוללת את הנייד בחיפוש אחרי עניין לרגע או לייק אקראי. מאחת הקוביות ניבטו פניו של ילד מתולתל המחזיק תמונה של כלב הדומה להפליא לזה שהוא מלטף. הוא מיד לחץ על משולש הפעלת הסרטון. במבטא אמריקאי כבד.
” קוראים לי ריצ’י, הגענו מארה”ב לפני שבועיים דונלד הכלב שלי הלך לאיבוד הוא מבין רק אינגליש והוא החבר היחיד שלי כאן, אמא ואני מאוד עצובים. אם מישהו מצא אותו שיגיד לנו, אמא אומרת שניתן פרס של אלפיים שח ” שונאי טראמפ אלה, בטח שונאי ישראל.

” דונאלד סיט” הוא מיד ניסה והכלב שעד כה היה אטום למלל הפך צייתן תוך מבט משתאה באיש השוכב. פניה מסנג’רית בפלטפורמה צוקרברגית הביאה לצילצול טלפוני בתשע בבוקר שהוריד את דונאלד וצדוק חבוקים מטה דונאלד מעוטר בגבס וצדוק בטרנינג פומה ישן וחולצה קצרה שלא מגיעה עד לגומי המקיף את מותניו וחושפת שיפוליים לא מחמיאים. מתוך מאזדה לבנה רץ ילד כבן שתים עשרה נרגש בצעקות “דונאלד דונאלד”. צדוק הגיש לו את הכלב ולטף את ראשו. מדלת הנהג יצאה אימו כולה תודה בשמלה ירוקה ידה הטחובה בתוך תיק תואם המחפשת מזומנים.
“תודה” היא אומרת תוך כדי הליכה. “בבקשה, אין צורך, שכר מצווה במצווה” הוא משיב לה.
“צדוק? צדוק שהרבני?”
“ליאורה איטח?”

” כמה שנים זה? שלושים? שלושים וחמש?”
“בוא לא נספור”
” מה שלומך? מלכת הכיתה?”
“איזה מלכה? איזה כיתה? יותר מלכת הגיאות ובעיקר השפל.”
“די אל תהרסי לי את הפנטזיה.”
“איזה פנטזיה? אני גרושה בת 47 שברחה מבעל דילר ומכה שנכנס לכלא הפדראלי והשאיר לה את ריצ’י ומזוודה עם מזומנים שלא הספיק להעלים ואמורים היו לקנות קילוגרמים של חומר מבוגוטה. חוצמזה המזל היחיד שהיה לה בחיים היה מזל נאחס. ואתה? ”

“אני לבד, עד הקורונה עבדתי בחברה למזגנים  כמתקין, אבל כבר שנה שפיטרו אותנו ואני לא מוצא משהו אחר. משם התחיל אפקט דומינו, לא יכולתי לשלם משכנתא מכרתי את הדירה וחזרתי לחיות עם אמא עד שאתארגן.” ריצ’י ודונאלד שיחקו בצד כששתיקה מביכה השתלטה.
” טוב” היא אמרה “אנחנו צריכים לחזור”” ריצ’ י קח את דונאלד תגיד תודה לאדון ואנחנו חוזרים הביתה” צדוק התכופף חיבק את שניהם בעיניים נוצצות ריצ’י סינן.” ת’אנק יו” ודונאלד התערסל בידיו כמבקש חיבוק בעיני פודל נוגות” ליאורה הסתובבה והחלה לצעוד לאיטה אל הרכב כאשר היא מלווה במבטו של צדוק. היא פתחה את דלת הרכב האחורית לשם נכנסו הילד והכלב. היא פתחה את דלת הנהג ולפני שנכנסה שמעה צעקה” רגע”, היא עצרה והביטה לאחור.

מראה סוריאליסטי של גבר בנעלי טבע טרנינג שידע ימים טובים יותר וחולצה קצרה מדי ממהר לעברה.
” זוכרת בתיכון כשהיית חברה של אברי הכדורסלן אני הייתי השמן שישב מאחורה ושתק . ואז יצא” אפר ואבק” של פוליקר שלא הפסיק להתנגן ברדיו מאז ועד היום כל פעם ששמעתי את השורה” את אני והילד עם חלון משקיף לים התיכון” פינטזתי עלייך עליי ועל ילד. לא העזתי לומר את זה לך כי כשמלכת הכיתה יוצאת עם הכוכב של המחזור ואתה הילד השמן מהספסל האחורי אין לך באמת בשביל מה להוציא וידוי כזה שיביא סט חדש של בדיחות עליך. אבל אז הבטחתי לעצמי שבעולם אחר ובזמן אחר אני לא אפספס. אז הנה אנחנו בעולם אחר בזמן אחר יש אישה ויש ילד וחלון לים התיכון כבר נמצא. מה את אומרת? ”

” אברי היה דביל, נרקסיסט דביל, , וריצ’י בעלי היה כל כך בן זונה שלכלב שלקחנו אחרי שהוא נכנס לכלא קראתי על שמו השני, השם שריצ’י ג’וניור לא מכיר – דונאלד.”
” אז מה את אומרת כאן, אני באמת לא טוב במשחקי רמזים? ”
” אני זקנה מדי למשחקים ועייפה מדיי בשביל רמזים מה שאני אומרת שאולי יש מצב אבל בוא נתחיל מקפה ונתקדם משם? ”

השבוע  בכניסה למוסך מאזדה פגשתי את צדוק עם מאזדה לבנה שסיפר לי את הסיפור ושאל אם אני מכיר מוביל שיעביר ציוד של רווק ליפו לבית מול הים.

גאולה דרך הביבים.

 

5 תגובות בנושא “מהביוב”

      1. סיפור יפה. חלומו של כל אחד לטויסט כזה באמצע החיים. כתיבתך משובחת כמו תמיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *