מדגסקר

לי קוראים אבנר ואני שרברב.  כל מי שמכיר אותי מכיר אותי בתור “אבנר האינסטלטור ” או למעשה “אבנר ה’נסטלטור”.  אני דור שלישי ל’נסטלטורים. סבא שלי שמעון היה ‘נסטלטור אבא שלי חיים היה ‘נסטלטור ואני מאז שנולדתי כולם ידעו שאני אהיה ‘נסטלטור. אפילו בכיתה כשלא הייתי עושה שיעורים אבא שלי היה אומר לי שאת הדברים החשובים בחיים הוא ילמד אותי, ומה שמלמדים אותי בבית ספר אולי יעזור לילדים אחרים אבל אני להתפרנס – אלמד ממנו.

כשהוא סיים את חייו את כל מה שהיה לו הוא השאיר לי. זה אמנם לא היה הרבה אבל בגלל שהייתי ילד יחיד אפילו לא היו מלחמות ירושה ובכל זאת נשארו כמה מאות אלפים. כשנולד לי יוגבי החלטתי שהוא כבר לא יהיה יוגב  ה’נסטלטור אז החלטתי לחפש השקעות. כדי שהוא לא יתעסק בחרא אלא ילבש חולצה לבנה יתבשם ב”אדם” ויצא לעבודה נקייה של “מושכלים”.

מצאתי בעיתון מודעה קטנה לאנשים שמחפשים השקעות. הרמתי טלפון וקבעתי פגישה. פגשתי בחור שנראה לי עלא כיפאק, עידו, הוא בדיוק כמו שדמיינתי את יוגבי שלי בגילו. עגיל באוזן חולצה לבנה שעון זהב מכנס אלגנש אפטר שייב של הביוקר,  בול יוגבי בעוד עשרים שנה, וזה טימטם אותי. הטריף אותי לגמרי. הוא אמר לי שיש לו אישור ממלך מדגסקר לכריית מחצבים שם, במדגסקר. יש לו זיכיון לארבע שנים, מתוכם עברו כבר שנתיים, ואם לא תתחיל פעילות בשטח תוך שלושה חודשים יתבטל הזיכיון, ולכן הוא פנה לגיוס המונים. הוא הראה לי אישור ממלך מדגסקר  באנגלית עם כתב מחובר ואמר לי שזה פרויקט של  מאה חמישים מליון דולר מתוכם הוא כבר גייסו מאה ארבעים ושבע מליון, ואם לא אשקיע עכשיו לפני שהוא חוזר למדגסקר אני אפספס. אני? מה אני יודע אני אבנר ה’נסטלטור. תן לי סתימה בביוב, מים בכיור שלא יורדים אני מבין,  אבל השקעות? מה לי ולזה?  הוא שכנע אותי.  אחרי שבוע נתתי לו צ’ק על מליון ₪ עגול, שהיו מורכבים משש מאות חמישים  אלף ₪ שזה  כל הכסף שהיה לי ועוד הלוואה של שלוש מאות וחמישים אלף ₪.  

יומיים אחרי זה אני נוסע עם הבן שלי יוגבי כפראעליו באוטו ליד נתב”ג , הוא מאחורה והטלפון מצלצל, על הקו היה עידו. “כפרה” כזה של אשכנזים הוא אומר לי בטלפון “זה אני עידו מהזיכיון של מלך מדגסקר אני כרגע כאן במדגסקר אבל יש לי סתימה בשירותים בבית ואשתי משגעת אותי. כפרה עליך קפוץ אליה ופתור את הבעיה אני מגיעה ארצה אני משלם לך מה שמגיע לך.” כל השיחה הילד עושה לי רעש מאחורה ואני בידיים משתיק אותו והוא כלום, לא מקשיב. מסתיימת השיחה אני מסתובב אליו ואומר לו בכעס: “יוגבי כשאבא מדבר בטלפון לא מפריעים!” והוא בתמימות של ילד אומר לי: “אבא איזה יופי שהמטוס שעבר על מעלינו בדיוק גם עבר מעל האיש בטלפון.” “אתה בטח מתבלבל חמוד הוא כרגע אצל מלך מדגסקר.” “אבא” הוא ענה, “במדגסקר אין מלך ראיתי את זה בתוכנית שעשו על הסרט ‘מדגסקר’.” אני שמעתי ושתקתי הגברתי את הרדיו אבל זה לא הפסיק לנקר לי במוח.

אחרי שעתיים הגעתי לבית של עידו. קיבלה אותי ‘כונפה’ על עקבים גבוהים עם שמלה אדומה כאילו היא הולכת לחתונה. היא דיברה איתי כאילו אני זבל. אני אמנם אבנר ה’נסטלטור ואני מתעסק עם חרא כבר דור שלישי, אבל כזאת חרייאנה לא ראיתי בחיים שלי. היא מראה לי את השירותים ואומרת לי “תתקן” כאילו אני “כושי” שלה. אני לא אומר כלום מתקן את האסלה פיקס. מחליף גומי, מסדר את הניאגרה ועוצר את הנזילה. אני קורא לה שתראה את התיקון היא לא עונה. אני מתחיל לחפש אותה בבית ואני רואה שבחדר על יד, יש מזוודות לבנות ארוזות ועל השולחן במטבח שני כרטיסי טיסה לתאילנד ללילה. אני אמנם לא מבין אנגלית אבל נסעתי פעם עם החבר’ה לתאילנד. רק גברים – לטיול “ספריות”. אז אני יודע איך נראה הכרטיס. יצאתי החוצה ראיתי אותה מעשנת בגינה ושמעתי בטלפון שהיא אומרת למישהו שהיא “לא יכולה להיות איתו באותו בית כי הריח שלו יו נואו…” והבנתי ש”איתו” זה איתי. אמרתי לגברת שאני הולך להביא גומיה לאסלה  מהבית וחצי שעה אני חוזר.

משהו שם לא הסתדר לי המטוס, מלך מדגסקר, המזוודות, ואינעל העולם אני בפנים מליון ₪. הגעתי הביתה בדקתי בויקיפדיה. וואלה, הילד צודק, אין מלך במדגסקר. הראתי את הצילום בוואטסאפ של הזיכיון  מהמלך של מדגסקר לשכן שלי איציק, הוא מושכל, יודע אנגלית, “זו תעודת הסמכה לפדיקור רפואי” הוא אמר וצחק עליי. “מה לך ולזה?” …פאדיחה.  

האמת רציתי להרוג את עידו, אבל לפני שמורידים את המים צריך לחכות שהמיכל יתמלא, אסור להוריד פעמיים רצוף זה לא יעיל. אסור להגיב ישר צריך לחשוב. אז נסעתי לחבר שלי הישאם בלוד קניתי ממנו חומר וחזרתי אליה. איך שנכנסתי הביתה היא יצאה לחצר והשאירה אותי שוב לבד, אני כולה ‘נסטלטור טמבל מה אני כבר יכול לגנוב? סיימתי לטפל במה שצריך ואמרתי שאני הולך. היא רצתה לשלם אמרתי לה שאין צורך ואני אסתדר עם עידו. היא  חייכה בזיוף כזה של ביצ’יות עשירות.

הגעתי הביתה נתתי הוראת ביטול לצ’קים וחיכיתי עד למחרת בבוקר כדי שאני אהיה בטוח שהמטוס באוויר, התקשרתי מטלפון ציבורי לנמל התעופה בתאילנד ואמרתי להם שיבדקו טוב בטיסה מישראל במזוודה הלבנה של עידו, כי זה לא הדבר הלבן היחיד שיש שם. משם כבר התאילנדים עשו את העבודה. בוא נגיד שפדיקור רפואי לא ידאיג אותם בשנים הקרובות.

אני אמנם לא איש השקעות אני אבנר ה’נסטלטור, אבל אם יש דבר אחד שאני מזהה זה חרא, ואם לא אני אז הבן שלי, כנראה שלהיות ‘נסטלטור עובר בגנים אצלנו במשפחה.

 

לסיפורים נוספים לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *