לואו – קוסט

לואו – קוסט

טוב אז השנה מצאנו לאו – קוסט לבולגריה. כשאני אומר לואו קוסט אני מתכוון דיור למשתכן במחנה פליטים.

הנחיתה בסופיה עדינה כמו פזצט”א אחרי לוף, בשני המקרים הגעת לאדמה עם בחילות. יוצאים מהטרמינל והופ…הבנת שזה לא היה מטוס זו היית מנהרת הזמן והפעם נחתת בשנות השבעים, בלי מוסיקה טובה, מזגן ואם אתה מקומי – אז גם בלי מקלחת.

בארץ כשעלה דיבור על הטיול “כנגדו” הרגיעה שאנחנו יוצאים לטיול ספא מסאג’ים סאונה ובטן גב, ל”על הפנים” אף אחד לא הכין אותי.  שעתיים אחרי הנחיתה אנחנו על פיסטין בקיבינימט פינת חרטל טאנק וכמו בתסריט של סרט אימה מתחיל גשם זלעפות, אני מביט בה ספק בתמיהה ספק בזעם, והיא כמובן מוצאת את החיוב ” אבל לא קר” היא מנחמת.

” רק אני שם לב שיורד גשם?”

” בחום הזה מים זו מתנה” שונא מתנות יחייה…

“ממתי נסיעה במכונית שהיא יותר ריקשה על משתלבות מתקופת הכיבוש הרומי נחשב מסאג’? ”

“כששאלתי אותך בספרד – פורטוגל אמרתה לי שזה סבבה”…. מזל שלא שאלה אם אני בעניין של שינוי מין מי יודע על איזה שולחן הייתי שוכב עכשיו…יצאתי בזול.

מערת נטיפים

למחרת הגענו לטיול אגמים מרתק. אחרי שעה של נסיעה במתקן עינויים רומי הגענו לפסגת הר למטה היה אגם – צילמנו.  נסענו עוד שעה עוד פסגת הר פחות חוליה בגב, למטה היה אגם – צילמנו. שעה נוספת בה נפרדנו לשלום גם מהפיקות בברכיים עלינו לעוד פסגה למטה היה אגם – צילמנו.  60 דקות אחר כך נחשו איפה היינו ומה עשינו? כצ’ופר בחזור הנהג החליט לפנק אותנו במערת נטיפים. קודם כל בדקנו אם יש עוד מקום לתמונות. ושעה וחצי אחר כך הגענו לפתח של מערה, שגובים בה כסף כמו במערת נטיפים,  שיש בה חושך כמו במערת נטיפים, קור כמו במערת נטיפים, שלטים לא לצלם במערת נטיפים, בוץ כמו במערת נטיפים, מי קרח שמטפטפים על הראש כמו במערת נטיפים,  אם היו שם גם נטיפים זה היה מושלם.

 

בכלל בבולגריה יש בעיקר שני דברים ירוק…. והמון המון…..כלום. הבולגרים אם להתנסח עדין, לא יהיו אלה שינחיתו את האדם הראשון על מאדים, עזבו מאדים, הם עדיין חוגגים את המצאת הגלגל.  לפעמים נדמה שאספו את כל הכיתות הטיפוליות מאירופה הקיפו אותם גדר ואמרו להם מהיום אתם מדינה. זה גם מסביר את העובדה שהרוסים שרקו “או צ’יצ’ורניה” כל הדרך לכבוש אותם, ואחרי שהתייאשו  מה”סחורה” התנדבו לעזוב, או מדוע האיחוד האירופי מעניק להם סיוע כל כך נדיב. מפגרים אבל אופטימיים!!

אין לנו מושג

אחרי שהשלמנו עם העובדה כי כל הבולגרים מדברים שתי שפות, בולגרית ופנטומיה, לקחנו סיור מודרך עם הדובדבן שבקצפת, הקרם דה לה קרם שיש למערכת החינוך הבולגרית להציע. או… עכשיו חשבנו יתחלפו סימני השאלה בסימני קריאה – לחשוב מותר…גם לטעות, . וזה פחות או יותר ההסבר. “אנחנו בולגרים כי לפני 6000 שנה באו לפה בולגרים. אין לנו מושג מאיפה באו, אין לנו מושג למה באו, אין לנו מושג מי הם היו, ומה פירוש המילה בולגרי. כאן נמצא פסל של אישה שהוא אחד מסמלי העיר אבל היא בכלל מהמיתולוגיה היוונית ולמען האמת אין לה שום קשר לבולגריה ואין לנו מושג למה מיקמו אותה דווקא כאן. זו כנסיית אלכסנדר נימייבסקי היא הסמל הבינלאומי של סופיה – אין לנו שום מושג מי הוא היה ואיך הוא קשור לעיר, אין לנו שמץ של מושג למה לעיר סופיה קוראים דווקא סופיה….אבל היי אנחנו יודעים שסופיה זה חכמה.”  כאן האירוניה קרסה לתוך  עצמה.

הצ’מפיונס ליג

שנה הבאה הבנתי שבמחנה “בלאטה” נפתחת אכסניית נוער, במחירים פצצה, אני מקווה שבגמר הצ’מפיונס ליג הקרוב הם עוד לא יעלו לבוקינג עם מבצעים.

תגובה אחת בנושא “לואו – קוסט”

  1. וואי לא הפסקתי לצחוק. בוא נאמר שאם את בולגריה לא אהבת, תדלג על רומניה. אותו כנ”ל. ייאוש קומוניסטי…..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *