יומן מסע פרק 5 ואחרון ישראלי

ישראלים בבוקר יורדים לאכול מעוכים כמו משפחת קמיצ’לי כפכפים  מכנסיים קצרים שלא תואמים את החולצה וכל הזמן סופרים אם כל הילדים איתם, ואז מגיעים לחדר  אוכל שם מתחילה הפשיטה הגדולה. מה שנראה עד עכשיו פרטאצ’ ישראלי הופך להיות פשיטה של שבט הונים על יעד מבוצר. יש חלוקה מסודרת לגזרות תוך מתן מודיעין שטח בזמן אמת, הילד הכי קטן מתפקד כרץ ומעדכן, היכן הגבינות? מה מצב הקורנפלס? החוליה המבצעית מבצעת השתלטות על עמדת האומלט,  וביזה קשה של המתוקים. מתיישבים על השולחן שעמוס כמו שולחן המתוקים של לרדת בגדול אחרי סגירת המצלמות.  כמה רעש?? תעביר את המלח , שלח את הלחם, אתה משתמש בסכין? ומה לא? אחרי חצי שעה של ארוחה השולחן נראה כמו מלחמת העולם השלישית,  עשרות צלחות  ליכלוך  שאריות אוכל מפיות קרועות חצאי כוסות עם מיצים ואז מתרוממים מהשולחן בסימן מוסכם וכולם כאיש אחד חוזרים על תפילת המזון הישראלית הקבועה –  “ארוחת בוקר בארץ הרבה יותר טובה” . הקמיצ’לים קמים מהשולחן חושפים שיניים כאילו מחייכים לגויים ממלמלים “ט’נק יו” שנשמע בול כמו סססאמק יא שונא ישראל ועוזבים את שדה הקטל בלי לקחת שבויים.   ואלה הגויים כאילו יצאו מז’ורנל, מקולחים מדיפים ריח אפטר שייב  לבושים לחתונה כל שיערה במקום שישה איש משאירים שתי צלוחיות וכוס על השולחן שנשאר יותר נקי מהרגע שהם התיישבו עליו. איך??

תגידו לפי דעתכם יש ישראלי אחד -אחד ?!?! חוץ ממך כמובן,  שלא זורק את המגבת על הריצפה אחרי מקלחת ושיביאו נקיה וחושב  “סססאומו שילמתי” ….וכדור הארץ?? כן בדיוק המגבת שלי  תחסל אותו כבר אין מכוניות ותעשיה וכבשים שמפרישות מתאן בניו זילנד ….זהו המגבת שלי זה הבעיה של העולם …וסססאומו כדור הארץ. בקיצור אם יש ישראלי כזה שלא יצום ביום כיפור, אין לו עבור מה, ונראה לי שמצאנו זוכה בפרס ישראל למפעל חיים.

מעניין לעניין באותו עניין ראיתם פעם ישראלי שרוצה לנסוע למקום שיש בו ישראלים? אז איך זה שבכל מקום אתה שומע עברית וכשאתה חוזר לארץ כולם אומרים שהם לא ראו ישראלים.  ועוד דבר מכירים ישראלי שלא מקטר על הישראלי המכוער  חדר אוכל מקלחת  הטיסה ועדיין מת להיות בחו”ל ולדחוף בבופה??

האם קיים ישראלי שלא מקטר על שחיתות ? הכבישים? העוני? מזג האויר ?חוסר סדר?  ולא פולט לפחות פעם בשבוע בחו”ל “זה לא יכול לקרות?” ואז הוא מגיע לחו”ל ורואה שחיתות,  כבישים דפוקים? הומלסים יחפים? קור מקפיא? ומרובעות שאפשר למות? ואז הוא מוצא את עצמו פולט “פחחחחח עליהם בישראל אין מצב  שזה עובר”. מיד עם הנחיתה מתכנן את הנסיעה הבאה…..

“..  שלום לך ארץ נהדרת,
עבדך הדל נושא לך שיר מזמור.
גם אם לעיתים נודד אני על דרך,
מה טוב לנדוד אך טוב יותר לחזור…”

נחתנו. ראיתם איזה תור יש בביקורת דרכונים? איפה אנחנו ואיפה אירופה, שם מסודר לא כמו הבלגן פה…….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *