יומן מסע פולין פרק 2 – אל – תוש

אחרי שהמיקסר המעופף הנחית אותנו בגדאנסק, יצאנו לטייל בעיר העתיקה. הרחוב הראשי ציורי וקסום, את הנחת והשלווה הפר גלגל ענק שהילדים רצו לנסות, את החוויה ניתן לסכם בגעגוע עמוק למיקסר מעופף.

 

התחנה הבאה טירת האדם הקדמון בגלינדה או בפולנית קיבינימאט שמאלה. בכניסה קידם את פנינו  גבר בגיל העמידה לבוש בפרוות שועל  כאשר פני השועל על ראשו ככובע ונבוט פלינסטוני מפלסטיק בידיו, זה נראה יותר גרוע ממה שזה נשמע . בקבלה ביקשנו  אל – תוש, הפלינסטונית חייכה אלינו בהתנשאות ואמרה באנגלית שבורה – “לגלינדים לא היה אל – תוש, ואנחנו נאמנים לתרבות הגלינדית “, עוד בטרם תירגמתי לעצמי מה אמרה המוז’יקית  עפה עליה “כנגדו”  כמו נמר על אנטילופה. ” תשאל את עדה יונת כאן אם לגאלינדים שלה היה  wi fi טלוויזיה או מים זורמים?” מפה לשם,  עכשיו אני תקוע עם כמות מסחרית של אל – תוש ומחפש שינוע זול  לארץ!

 

שעה נסיעה מהאדם הקדמון ואנחנו בבונקר ממנו היטלר ניהל את מלחמת העולם השניה. . למדריך הפולני היה חשוב להדגיש כבר בהתחלה שהיטלר ימך שמו  היה צימחוני מטעמי מצפון – אההה… למה לא אמרת? למה לא לימדו את זה בבית ספר? עכשיו אני רואה אותו באור אחר לגמרי,  מטומטם. שלום גם לקורא גארי יורופסקי. בסיום הסיור (המרתק!) כשנשאל היכן השירותים פשט יד עד לנעילת מרפק בגובה הכתף ועם כף יד מלאה ומתוחה באופן מחשיד הראה לנו את הכיוון, זה בצירוף השפמפם שלו הזכיר לי משהו …. לא סגור מה, כשהגענו לשירותים ראינו שיש שם גם מקלחות…. ויתרנו.

מקלחות בפולין

לא יודע איך אבל מצאתי את עצמי איכשהו בדרך  לכנסיה עם העוגב הכי גדול בעולם, לפעמים נדמה לי שהיא מוצאת לוקיישנים רק בשביל פוסטים. נכנסנו לכנסיה שם  המתין עוגב ענק עליו דמויותיהן המרצדות בחוסר כישרון של משפחת “בובינוע”, ואז הגולם הענק החל לצרצר בזימזום לא ברור שהזכיר לי  נגינת חלילית של ילדה אסמטית  בשיעור הראשון, אני אולי לא ברהמס אבל אם תשאלו אותי אז  “כפארה” כל ה”אווה מאריה” של המפלצת הענקית הזאת על “רונה” של סמיר שוקרי. בכנסיה  הכומר נשא דרשה נרגשת כשהישראלי ליד “כנגדו” מנסה לשדל את אישתו שתשאל את לבוש השחורים מה הסיסמה ל wi fi כי עם כל הכבוד לישו אבל אם יש לבחור בין הצלוב לצוקרברג הבחירה ברורה -. יש אומרים  שזה הייתי אני. אני שומר על זכות השתיקה.

עוגב בפולין

אחר כך נסענו שעה,  אתם יושבים? כדי לראות גשר מסתובב. ג ש ר מסתובב!?!? משהו יחיד במינו. פלא טכנולוגי של ממש.  המתנו עמוסי ציפייה 45 דקות עד לשעה היעודה אז יצא מהבוטקה הג’ינג’י המקומי סובב מנואלה והגשר זז. אם הייתי יכול לרדוף אחרי עצמי עם כפכף זה בול מה שהייתי עושה באותו רגע. כדי להמתיק את הגלולה עלינו לנקודת תצפית על העיר הממוקמת על  מגדל מים פאלי זקוף עד כאב, . כשהגענו למעלה, המסעדה בקומה העליונה נראתה כמו תיבת נוח זוגות זוגות וצמודים צמודים, זה השלב שאפילו העולל ידע להסביר מדוע עוצב כך הפלא הארכיטקטוני עליו אנו ניצבים.

יום שהתחיל בישו המשיך בהיטלר ומסתיים בבית.רוחות פלינסטוני  – פלא שהילדים לא נרדמים ??
אגב , מישהו צריך אל תוש?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *