חרדי זונה וארבע עשר חמגשיות

“כל יום חמישי הוא נעלם עד 4 בבוקר יום שישי שהוא נכנס הביתה. הוא אומר שהוא הולך להיות עובד כללי באולם חתונות כדי להשלים הכנסה. אם אתה שואל אותי לא חסר לנו כלום, אני עושה משק בית והוא עובד במחסן של חברת רהיטים כבר 12 שנה. תודה לאל יש לנו מספיק תודה ל’השם יתברך’. לאף אחד מחמשת הילדים שלי לא חסר כלום, אני את בעלי רוצה לידי בלילות. ואני אגיד לך מה הכי מוזר!  אם אתה שואל כמה הוא הרוויח אני לא יודעת כי חשבון הבנק שלנו נראה אותו דבר אולי אפילו יותר גרוע, איפה הלך כל הכסף? . ועוד יותר מוזר שהוא הולך לעבוד באולם חתונות חילוני, מה פתאום חילוני? כששאלתי אותו הוא אמר לי שהוא רוצה להביא לקירוב לבבות בין חילונים לחרדים, וזה שהם רואים חרדי עובד לפרנסתו עוזר קצת לנצח את הדיעות הקדומות והפחד מהצד השני. אנחנו הרי יודעים איך חילונים חושבים, הרי באנו משם, אבל זה עדיין מוזר, מה אתה הבעל שם טוב?.

אנחנו גרים בשכונה חרדית, ואנשים מדברים בהתחלה בשקט. במקוה, בחנות פיאות, באטליז, ואז בבית הכנסת וזה יורד מעזרת הנשים להיכל, ואז הכי גרוע בבית הספר הילדים מתחילים להקניט את הילדים שלי שחוזרים בוכים. מכאן המנהל מבקש ממורה לדבר איתי כאילו בשיחה לא רשמית על מה קורה בבית ואם השמועות האלה ממשיכות היא מעבירה איום מרומז שהילדים יעופו מבית הספר ושום מסגרת ששווה לא תקבל אותם. ואני אדון צ’יקו , אני אדון צ’יקו עד הילדים, אני לביאה מי שיפגע בילדים שלי ימות, פשוט ככה ימות!!

לא הייתה לי ברירה הלכתי ל”יעקב יעקוב חקירות פרטיות” שמצאתי באינטרנט רחמנא לצלן. ביקשתי ממנו להפגש בבית קפה מחוץ לעיר אבל כשר. נפגשנו באיזה קפה דלוח בתחנת דלק בצפון. הסברתי לו את מה שאני מסבירה לך והוא אמר לי שאין ברירה אלא לעקוב אחריו. הוא נתן לי מחיר אדון צ’יקו שלא השאיר לי ברירה, מכרתי את כל הנדוניה של חנהל’ה ונתתי לו אחרי שבוע את הכל בכסף מזומן כדי לא להשאיר תיעוד, ומוטי בעלי – סתום לא רואה כלום. עוברים עוד שבועיים יעקב מגיע עם סרטוני מעקב ומראה לי במחשב שלו את מוטי יוצא מהבית לאולם עובד שם עד 12 בלילה, הוא יוצא מהאולם נוסע עוד 4 קמ בערך לתחנת דלק שם הוא מחליף בגדים מוריד את הכיפה ומשם, הופס, לאיזור של הזונות שם כל ליל חמישי הוא הולך לא לאחת לא לשתיים לא לשלוש לארבע זונות כל פעם , מכניס אותן לאוטו נוסע לאיזור החשוך ואחרי חצי שעה מוריד אותן. מאחת לשניה הוא עובר, ואם יש אחת עם…. איך קוראים לזה ? …פאציינט, הוא ממתין בסבלנות עד שהיא…. תסיים לתת שירות ואז …אז אלוהים (צועקת) ישמור הוא אוסף אותה ונוסע שוב לחושך. משם בוא חוזר דרך תחנת הדלק מחליף בגדים שוב ובא הביתה. אני רואה את הסרט הזה ואני רואה “חושך על פני תהום” מאז כל פעם שאני רואה את מוטי אני רואה את הסיטרא אחרא בכבודו ובעצמו. כאילו מגיע אליי על וספה של וולט כל ערב. ביקשתי מיעקב שם של מישהו שאפשר לסמוך עליו כדי שיעשה בשבילי עבודה הוא אמר לי להכין חצי מיליון שקל ולהגיד לו כשיש לי מזומן. לפני חודשיים נגמר משפט הירושה שלי עם האחים שלי אז יש לי כסף מזומן כאן איתי ? ”
אתה מבין אדון צ’יקו אני רוצה שאתה תעשה עבורי את העבודה שהקדוש ברוך הוא מתעכב לעשות. אני אשלם כמה שצריך.”

“וואאו וואאוו גברת גבירץ, את מבינה מה את מבקשת כאן? את מבינה שזה צעד אל חזור? את מבינה שהילדים שלך ישארו יתומים? בלי אבא? את מבינה שאת תהיי אלמנה? את מבינה שהיחידים שיסכימו לזוגיות עם סחורה פגומה כמוך יהיו פצועים פיסחים ומוכיי גורל? את מבינה……”

דופקת על השולחן ורוכנת לעברו. ” תקשיב לי טוב יא חתיכת קקה, אתה גבר או זין? אתה אולי שוכח אבל אני הייתי חילונית ואפילו ביקרתי כמה פעמים בתחנות משטרה ובאתרי האירוח שלהם כשאתה עוד פינטזת על המורה לתנ”ך ‘, אז אל תתנשא עליי. אל תתבלבל – אני מגיעה אליך לא כי אני לא יודעת לבצע את העבודה, ואלוהים עדי כמה אני רוצה לעשות אותה, אני באה אליך כי אני רוצה להרחיק עדות. אני לא יכולה להרשות לעצמי לעזוב את הילדים שלי במקרה שמשהו ישתבש. אז אל תתעווז עליי יא חתיכת ילד נזלת!! אתה רוצה את העבודה? הנה הכסף, אם אתה הומו פחדן תגיד ותשכח שהייתי פה, אבל אם לא, אני רוצה עבודה מקצועית מהירה ונקיה, בלי שאף מנאייכ ישאל יותר מדיי שאלות, אין לי עניין שידעו שזה הזמנה.”

(מחייך) “גיי”
“שו?”
“היום אומרים גיי לא הומו.”

” גיי, הומו, מחזיק כיורים, אגזוזן, שגיאה של הטבע, כשל טוסטסטרוני או איך שלא תקרא לזה, השאלה היא לא מה אתה עושה במיטה אלא האם אתה יכול לבצע את העבודה.” קמה ללכת.

“טוב, טוב שבי, חירמנת אותי.  תראי מה נעשה את כמובן לא היית פה. ומשאירה את התיק בדרך החוצה. אנחנו לא רוצים השאיר עקבות, והכי טוב כדי לא להשאיר עקבות זה לעשות את זה בדרך הבאה. ‘חבר’ יחליף את הברקסים של הרכב שלו בברקסים שבורים שלא עוצרות אופניים עם שלוש (שלושה) גלגלים,  כשמוטי במשמרת. כדי לא להשאיר מקום למקרה, ה’חבר’ ימתין לו ביציאה ואז יפנק אותו בהזרקה של “צוף” כזה שמגיע ללב ועוצר אותו, משם הרכב יסע יצבור מהירות ויתקל בקיר, עץ, מכונית, ‘וואט אבר’. אנחנו נדאג שהרופא הראשון שיגיע יהיה ‘שלנו’ יקבע את המוות כאירוע לבבי, ובזה בעצם סיימנו, ולמה אני מספר לך את זה כי בשלב הזה ישאלו אותך אם את מסכימה לניתוח פאתולוגי , ואת, התפקיד היחיד שלך לסרב בכל תוקף. ככה את סוגרת את האירוע ושומרת על כולנו.”

“סגור”

לחיצת יד מבט עין בעין,  בחצאית וכיסוי ראש היא קמה והולכת.

                     כעבור   חודשיים

גשם שוטף מציף את ‘שער החיים’ בבית העלמין בשלוליות בוציות , אבנים משתלבות בהבדלי גבהים מעוטרות בעשבים שלא נוכשו מעצבות תפאורה לתכריכים עוטפים את מוטי. קהל חרדי חילוני מההווה ומעברו מכבדים את דרכו האחרונה בנוכחות רפה.  לאחר התרת הנדרים ומספר הספדים מנומסים עולה אחיו, דודו אדום מדמעות.

“מוטי מי היה מאמין?אחי הקטן ממני בשנה.  שני אחים מאומצים שנולדו בלי אבא ובלי אמא בלי בית בלי כלום בעצם. שני אחים שעברו שש משפחות אומנה עד שהתגייסו לצבא ביחד. אני בכיתה יב ואתה בכיתה יא כאילו אנחנו תאומים.  מי היה מאמין שאחרי גל מה שעברנו ב 4 שנים בסיירת בסוף מה שיגמור אותך זה התקף לב באוטו בלי ברקסים. אחרי הצבא החלטנו לפתוח את תיק האימוץ. ‘בנאדם צריך לדעת מניין הוא בא ולאן הוא הולך’ אמרת. שם מול התיק קיבלנו את שוק חיינו, אנחנו אחים מאותה אם, אבא לא ידוע, ואנחנו מה שנקרא בני זונה. אמא שלנו הייתה אישה שעובדת בזנות כדי להתקיים ורשויות הרווחה לקחו לה אותנו. כנראה עד יומה האחרון חיפשה אותנו, ולא מצאה. אותי הידיעה הביאה לחיים בתאיילנד ואותך לאלוהים. מאז בניתה משפחה לתפארת עם אדל הנהדרת, תמיד הערצתי את הדרך שעשית בחיים והתגאתי שאני לומד מאחי הקטן. אחרי הסליחה שבקישנו  ביחד מאמא, אני שנשארתי לבד לבקש סליחה ממך . בדיוק מאותה סיבה, שהשארתי אותך כמו את אמא לבד, ולא הייתי שם כשהייתם הכי צריכים אותי. סליחה.” ( ממרר בבכי ונגרר על ידי אישתו הצידה)

“אם יש עוד מי שרוצה להספיד מוזמן.”

אל הבמה מתקרב אט אט גבר גבוה חסון לבוש מכנסיים שחורים אלגנטים, נעליים תואמות וחולצה לבנה.

” אני הרצל, בעלים של האולם ממנו מוטי יצא אל מותו. לפני כשנה הגיעה אליי מוטי. הוא ביקש לעבוד לא שאל על שכר, לא על תנאים סוציאליים, לא על קידום, על שומדבר בעצם רק שני דברים עניינו אותו , אחד – לקבל תשלום מזומן בסיום כל משמרת ולקחת 14 חמגשיות עמוסות במיטב השאריות של אותו ערב. בהתחלה חשבתי שזה מוזר אבל אחר כך למדתי להעריך את זה. כך בסוף כל משמרת חיכה לו המנהל עם כסף עבור המשמרת ו 14 חמגשיות מלאות בכל טוב.  אחר כך התברר לי שיש לו חמישה ילדים אז הכל הסתדר לי. וביקשתי להוסיף לו חמגשיות וכסף על כל משמרת. אם אתם הייתם יודעים מה התרומה של החיוך של האיש הזה לחיבור בין חילונים לחרדים הייתם גם אתם חושבים שהמדינה היית צריכה לשלם לו. קצבת קירוב לבבות. מוטי אוהב אותך , יהי זיכרו ברוך.”

“עוד מישהו לפני שאנחנו לוקחים את המנוח למנוחת עולמים?”

“אני אני.” קול נשי חנוק מרחוק עוצר את הטקס.
“בבקשה ..”

” קוראים לי חווה ושם הבמה שלי הוא אווה.. אני שחקנית בתעשיית המבוגרים האינטראקטיבית. את מוטי פגשתי בפעם הראשונה לפני כמה חודשים. הוא הגיע לאתר, נעצר לידי והזמין אותי לרכב. הדרכתי אותו ל”במה המרכזית ”  , אצלנו הבמה המרכזית בניגוד לשחקניות “רגילות” חשוכה.  שם כשרציתי ‘להכנס לתפקיד’ מוטי עצר אותי. שאל אותי כמה ילדים יש לי , וכמה אורחים אני מקבלת בשעה. כשאמרתי  שיש לי שני ילדים  ובערך ארבע לקוחות בשעה   הוא הוציא ארנק ושילם לי עבור 8 לקוחות, הסתובב למושב האחורי הוציא 3 חמגשיות ונתן לי אותן. “צאי היום שעתיים קודם וקחי אוכל חם לילדים ולך.” ככה הוא היה עושה גם עם ענת רויטל ואינסה, שעומדות שם בצד. ככה כל יום חמישי. קראנו לו “מוטי חמגשית.” מעולם לא נגע בנו לא ביקש דבר פשוט מלאך כל מה שהוא היה עושה, זה להגיע לתת לנו תשלום על שעתיים עבודה וחמגשיות לנו ולילדים. 14 בסה”כ., יום אחד שאלתי אותו מוטי למה? למה אתה עושה את זה ? הוא חייך ואמר שזה התיקון שלו, עד עכשיו לא הבנתי מה הכוונה. הוא כל כך חסר לי איש יחיד ומיוחד במינו.יהי זיכרו ברוך.”

מוטי יוצא אל דרכו האחרונה כאשר מאחור מתייפחת אלמנה  ומלמלת “סליחה סליחה”.

תגובה אחת בנושא “חרדי זונה וארבע עשר חמגשיות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *