הורה 1 או הורה 2

השבוע שימח אותי הרמטכ”ל כפי שהרבה זמן לא שימח אותי איש. לאחר שמיגר את האיום האיראני, הכחיד את הזרוע הצבאית של החמאס בעזה, הרתיע את כוחות החיזבאללה בלבנון והפך אותם לסניף של ארגון אמהות סורגות ביירות, התפנה לעסוק בבעיות המכבידות באמת על בטחון ישראל . אמא ואבא או בשפה הצה”לית התקנית – הורה 1 או הורה 2.

וובכן יצרן הלהיטים מכה שנית. מבית היוצר של ” למה אחרונים תמיד בסוף”  ממכבש הלהיטים שהביא לעולם את ” חדד כל עיפרון כאילו היה זה האחרון”, מהמוח האומנותי שהביא לעולם את האקספרסיוניזם הבראשיתי בדמות צביעת עצים עד גובה היד המושטת מעלה.  מהראש היצירתי שהגה את הרעיון פורץ הדרך של פנקס שבי ישראלי הכתוב בצרפתית, כן כן גם אני לא האמנתי , מגיעה עכשיו ההברקה החדשה אין יותר אמא אין יותר אבא יש הורה 1 או הורה 2

כך הכניס רב אלוף כוכבי את החיל הצעיר למסלול אניגמטי  בלתי פתיר  כמו משוואה ריבועית לכדורגלן, חידה של חמיצר עבור אביבית בר זוהר,  תאוריית האידיאה האפלטונית לדורון מירן. גאוני, איך לא חשבו על זה קודם.  הרי אין יותר “הרקולס” יש “קרנף”, אין יותר  שלישות יש כ”א אין הפגזה יש “טפטוף”, אין טירטור יש “תרגול נוסף”, אין רס”ר יש נגד , אז למה שיהיה אבא ואמא ? הורה 1 או הורה 2 מה יותר הגיוני מזה? האמת שקצת חשדתי ברגע שהפכו את יום האם ליום המשפחה, אבל חשבתי “לאאא לא יכול להיות, לשם זה לא יגיע…” טעיתי.  אבולוציה של טירלול !!


סוגיות שעדיין אינן נהירות די צרכן

ובכל זאת להלן מקבץ סוגיות לא מייצג שעדיין אינן נהירות די צרכן נוכח החידוש שעשה לשפה העברית מה שעשה “מוצא המינים” למדע.

ראשית, מי הוא הורה אחד ומי הוא הורה שתיים? ומה התפקידים של כל אחד. שום דבר כבר לא ברור, כלום לא מובן מאליו. בעבר, בימים הטובים כשהיו “אבא ואמא”, היית מתקשר הביתה מהבסיס לדבר עם אמא. אבא היה מתעדכן ממנה בקווים כלליים ומקפיץ אותך להסעה בראשון בבוקר. היה סדר – אמא היית דואגת שתאכל תתלבש חם כשקר, שתהיה לך אוזן קשבת כשקשה, ואבא – הוא היה ממונה על ההסעות, על הדאווין, “הבן שלי לוחם, קורעים לו תתחת”, ועל ההתנשאות “מסע 90 זה המקסימום שיש לצבא להציע היום??? פחחחח בזמני אחרי 90 ק”מ רק היינו נועלים נעליים.” בקיצור היה סדר. היום מי יעשה מה בדיוק? הורה 1 או הורה 2?.

עוד סוגיה לוגית – אם אמא ואבא הם הורה 1 או הורה 2, האם סבא וסבתא הם אפס ומינוס אחת? או שמא העניין הוא דיכוטומי? ברשותך רב אלוף כוכבי את בהתלבטות הזו לא אשתף את אבי …אופס הורה 1 או הורה 2, כיוון שאין דרך דיפלומטית לנסח את אימת המבט לו הייתי זוכה.

עכשיו כשמישהו יחתוך אותי בכביש מה אני אומר? עד עכשיו זה היה קל “סססאממאאאקק ” היה פותר את הסוגיה, עכשיו מה אני אומר “אבר המין הסובל שימוש יתר לצרכים מסחריים של הורה 1 או הורה  2 על פי בחירתך.” טיפה מסורבל, אם כי פתיר כל עוד אופציית, “אוחתק” פתוחה לשימוש.

מה שבאמת מטריד הוא מה נעשה עם האוצר התרבותי איתו גדלנו, הוא גם הופך פחות פרקטי

הורה 1 או הורה 2, הו הורה 1 או הורה 2 
חבקיני חזק 
ולעולם לא נפרד 
הורה 1 או הורה 2  אותך הן אהבתי מכל 
הורה 1 או הורה 2  השיר לך הוא עד “

“העניין של תקינות פוליטית חשוב ביחסי אנוש וקטלני ביחסי אנוש משמעותיים. החיים הם גסויות והתנשאות ועלבונות; ההכחשה היא ויקטוריאנית. ויקטוריאנים היו מלבישים גרביים לבנים לרגלי השולחנות כדי שלאנשים לא יהיו מחשבות מלוכלכות כשהם מסתכלים בהם.” (עמוס עוז)

….והרי אין יותר ויקטוריאני מה”מידל איסט”……

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *