הדוד חיים

לכל אחד יש דוד חיים במשפחה. מדובר בדמות גנרית שמעטרת את הצמתים המרכזיים של חיי כל אחד מאיתנו. הוא הנודניק האולטימטיבי , תמיד יש לו מה להגיד, כל מה שאתה עושה לא מספיק טוב ואתה לא עומד בזכות עצמך – אתה נציג של דור, ומה לעשות ש”פני הדור כפני הכלב” , ובכלל בזמנו זה היה יותר טוב.

מדובר באיש המנותק מכל התרחשות עכשווית למעט פוליטיקה ” צוללות, פחחחח בזמננו שנורקל לא היה וניצחנו מלחמות”, ואולי פרשת השבוע. הוא מרגיש מלך ללא ממלכה, ורועה מוסרי שצאן מרעיתו  מותח עד לקצה את הגבולות. הוא אימת המשפחה בשמחות, כאשר כולם ירקדו טראנס הוא יגיע לדי ג’יי יבקש ממנו להנמיך וישאל אם במקום כל הרעש הזה אפשר לשים את “כלניות” של שושנה דמארי ויתחיל בסעודת מצווה של לאכול לו ת’ראש בשאלות טריוויה על השיר, וזה עוד לפני שהוא החליט  “להראות לצעירים איך רוקדים.”

אתה בן 17 ומתלבש בג’ינס הכי ‘קולי’ ובחולצה הכי ‘אינית’ כדי לכבוש את הדייט שלך ולעשות עליה ” מוב” בקולנוע, תפגוש אותו כשהוא יוצא מתפילת ערבית , אגב תמיד הוא יוצא מתפילה, תנזף למה אתה כבר לא מתפלל ( אף פעם לא התפללת) ואז היא ישאל בטאקט חיימי טיפוסי ” ומי זאת הילדה היפה הזאת ?”  בעודך מסמיק הוא יקבור אותך סופית, כאשר יפנה אליה ישירות, “מה ההורים עושים?  תדעי לך תפסת ‘מציאה’  אל תתני לו לברוח אני זוכר אותו כזה קטן ( יראה עם היד) הוא היה שובב . תראי אותו עכשיו בן פורת יוסף איפה התינוק השמנמן עם בעיית הגזים …” כאן בלאו הכי אתה מת לכן ההמשך פחות רלוונטי.

דוד חיים גם מכיר את כולם כל מי שעבורך הוא שדרות, או כיכר , או רחוב, בשבילו הוא חבר ,ידיד, רע או מפקד. יגאל אלון, מנחם בגין , בן גוריון יצחק רבין הם רק ההתחלה, אם הוא יתאמץ להזכר אפילו את אדון באלי מהרחוב באור יהודה הוא יזכור, על רחוב מאז”ה אין מה לדבר. בכל המלחמות הוא נלחם ציונות אצלו זה בדם והסתפקות במועט היא לחם חוקו. ” אנחנו במלחמת ששת הימים לא התקלחנו חודש ואף אחד לא בכה היום הצעירים תן להם יומיים בלי דקולון   – הם כבר בוכים ” ובואו לא ניתן לעובדות להרוס אגדה טובה.

טוב, אז היום הייתי באירוע של חבר והשמיעו צרימה ברמקולים ניגשתי לתקליטן ושאלתי אם אפשר להוריד ווליום  ולהחליף את הרעש ב”הכניסיני” בביצוע העכשווי של ריטה, על הדרך סיפרתי לו על השיר כי הדור הזה  לא יודעים כלום. התקליטן אמר שזאת קיריל אחת והיא ה’ממתק הכי לוהט בחבילה’ ,  מפה לשם יצא שאני מכיר את סבא שלה.

רגע………יש מצב אני…….. לא…… מה פתאום …אני גזעי….אפילו אתמול אחרי יומן הבוקר ברשת ב השתוללתי בפזמון של  “חביבי”  של יפה ירקוני האחת והיחידה, ואפילו הגברתי כדי לא לשמוע את הצפצופים מאחור של המשוגעים שחושבים שהמסלול השמאלי הוא לטייסים.

אופס….יש למישהו אקדח ????

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *