דלת זכוכית

אלה היו שלוש שעות בהן השעון הלם את עצמו לדעת. דממה שקורעת את עור התוף ודלת זכוכית אחת שמייבבת כל אימת שהיא סבה על צירה. אזור ללא קליטה סלולארית בעיר זרה הותיר שני גברים אבודים בתשעה מטרים רבועיים ללא מסיח. הם צעדו בראשים מורכנים קילומטרים של הירהור.. מבלי להיישיר מבט או להחליף מילה הם פוסעים מקיר לקיר.

איוושת צעדים זריזה מפלחת את תוגת המסדרון הודפת בעוצמה את מסך הזכוכית בחצאית לבנה חולצה ירוקה ונעלי גומי לבנות, קיטנת קומה ונמרצת,
‘אתה אתה אתה…’ שתי ידיה בכפות ידיים פתוחות הודפות את רמי לאחור כשידיו מושטות לחבק אותה ‘ אתה בנזונה צבוע זה מה שאתה, מה חשבת לעצמך הא? מה?? עאלק החבר הכי טוב חרא עליך ועל החברות הזאת… ”
” סיגי סיגי”
” אל תגיד לי סיגי יא צבוע, איזה חבר אתה, תגיד איזה? איזה חבר שוכב עם אישתו של החבר? איזה חבר נותן לחבר לערבב אלכוהול וגראס ולעלות על אופנוע? הא, תגיד איזה? זה חבר זה? – זה שטן!! ” היא נסוגה לאחור ובוכה.

כשעיניו תלויות בה רמי מתיישב על הכסא מתכתי הצמוד לקיר ברגליים פשוקות, הוא שעון קדימה מרפקיו על ברכיו העטויות מכנסי כותנה צבועות קרם, הוא משפיל מבט ונועץ אותו עמוק אל נעלי אספדריל כחולות כהות התואמות את חולצת הכפתורים שעליו. בדממה הוא מלטף את זקנו הג’ינג’ י. מהרהר.

“תגיד מה חשבת הא? מה? אתה שפל אתה יודע? לא סתם שפל-שיא השפל. שלושים ושתיים שנה אתם חברים, מגיל 14, מה לא עשיתם? ישיבה תיכונית, צבא, טיול לאוסטרליה אוניברסיטה, בירה כל יום חמישי, אבל אין אלוהים יא זבל, בהתחלה לקחת לו את האישה ועכשיו את החיים. אתה לא מתבייש? יש לנו ארבעה ילדים, ארבעה!! . אתה יודע למה שכבתי איתך…. ”
” סיגי די. ”

” שכבתי איתך כי אתה פתטי, כי ריחמתי עליך, כי הילד הג’ינג’י שהיה כולו תקוות הפך להיות בוגר אומלל שחי לבד בכלוב זהב ואוכל ארוחות מחוממות מפלסטיקים. אם לא כדורים ואלכוהול מי היית נוגעת בך יא דוחה. אתה לא גבר אתה אפס, עשיתי לך טובה. אתה כשלון, ואני מצטערת על הרגע שנתתי לאפס כמוך להכנס למיטה שלי. ואתה יודע מה? אפילו בזה אתה לא משהו. אתה כלומניק זה מה שאתה.מה הוא לקח, מה? וויד? משכחים? איזה משכחים? מה הוא שתה? גרייגוס? ג’יימסון? רמי? מה? תגיד יא אפס בוגדני, תגיד!! ” (צועקת וממררת בבכי בוא זמנית פניה רטובים היא מוחה דמעותיה בידיים חשופות עד שהבחור שבצידו השני של החדר מגיש לה גליל נייר טואלט לבן של בית חולים.)
” תודה” היא מסננת.

” אני מחר בבוקר הולכת לבית גיל הזהב של אמא שלך ומספרת לה הכל על הבן הנהדר שלה, ומשם לגבאי של בית הכנסת. שכולם ידעו מי אתה. אני אראה לך מה זה ג’ינג’י.”

אט אט הוא מרים עיניים אדומות מבכי וחוסר שינה הכלואות בין זקן גינג’י לשיער גינגי. הוא לוחש.
“סיגי, אני הגעתי לפה לפני שעה מהבית אני לא הייתי עם צחי, הזעיקו אותי, ולא, הוא לא לקח כלום הוא היה סאחי בלאטה. ”

“זה לא משנה אתה עדיין נבזה. מי עושה את מה שאנחנו עשינו? איזה סוג של אישה עושה את זה לבעלה, איזה חבר עושה את זה לחבר הכי טוב שלו?”
“סיגי הוא יודע. ” (לוחש)
“הוא יודע?? איך הוא יודע?”
” הוא יודע כי אני סיפרתי לו”
” אתה סיפרת לו? למה? ”
” כי הוא ביקש. ”
“הוא ביקש?? ”

” צחי יודע שהוא מחויב בעונתך, ושנינו יודעים שהוא לא מקיים איתך מכחול בשפופרת כבר כמעט שלוש שנים, לכן הוא ביקש ממני לקיים איתך יחסים ולאשר לו שאכן קיימנו. ”

” תגיד איזה סיפור חולני המצאת עכשיו? אתה דפוק לגמרי! ושלא תעיז להכניס את מה שיש בין צחי ובייני לכאן על תערב קודש בטומאה. “……

” איזה חבר עושה את זה לחבר שלו?”
” חבר טוב”
” איזה בעל יעשה את זה לאישתו? ”
” בעל שאוהב אותה. שנים צחי מבולבל, מי כמוך יודעת, הטיול למזרח, הסמים, האלכוהול הטיפולים, והאופנוע. כל אלה סימפטומים לא המחלה.”
” אין לך גבול הא? ”

” סיגי את מכירה את אוהד?” רמי מצביע על הבחור השקט בקצה החדר.
” נעים מאוד אוהד. ”
“בטיפול הראשון באופנוע לפני שלוש שנים הוא הכיר את אוהד שותף במוסך שבו הוא טיפל. ולאט לאט הלקוח הפך לחבר והקשר…. התהדק, מאוד התהדק, ממש התהדק, סיגי. ”

“שלוש שנים בימי חמישי הם ביחד ואני התירוץ. אני… אני לא ראיתי את צחי כבר חודשיים. ”

” מה מה מה מה מה מה??
הבחור המוקפד מקצה החדר פסע למרכזו ובקול רועד וחרישי הוא פונה.
“נעים מאוד אני אוהד ואני שמעתי עלייך המון דברים טובים, למעשה רק דברים טובים, ואני מצטער שאנחנו נפגשים כך. צחי ממש אוהב אותך.”

היא הביטה בו מבט בוחן ולא מאמין עת דלת הזכוכית שרה את שירה, ” צחי התעורר מהניתוח.” שאל זכי אח לבוש ירוק בכובע תואם ונעלי קרוקס עם ח ו-ע גרוניות.
” הוא מאוד חלש שניים יכולים להכנס אליו לכמה שניות לומר לו שלום להחזיק בעדינות את היד ולנשק אותו במצח. הרופא תיכף יבוא לתת סיכום קצר בסך הכל היה מסובך אבל אני מקוה שיהיה בסדר. ”

דממת דאגה ומבוכה השתלטה עת זכי עזב את חדר ההמתנה. מבטים מושפלים בחדר קודר. שניות של בליעת רוק ותחושת אי נוחות. ריק עמוס לעייפה.
צעדים מהירים מקצה החדר אל קצהו
כף יד ימין משלבת אצבעות עם שמאל אחרת.
” בא נכנס אליו אוהד נראה לי שהוא צריך לראות אותנו עכשיו יחד כדי שיהיה לו כח.” אישה קטנה מובילה איש נבוך אל חדר ההתאוששות.

 

 

 

2 תגובות בנושא “דלת זכוכית”

  1. ענק… איך אתה סוחף מתמיהה לתשובה ושוב סימן שאלה .. אהבתי, שבת שלום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *