דיאטן

איזה מן מקצוע זה דיאטן?

איזה מן מקצוע זה דיאטן? מי הסוטה שמחליט שאת חייו המקצועיים הוא יבלה עם שמנים, אני מבין צלמי אופנה, מבין ציירים פיגורטיביים , אבל דיאטנים כמו פרוקטולוגים לעולם ישארו חידה. עכשיו גם יש להם שמות מגניבים, “דיאטן”, “יועץ תזונה”, “מאמן אכילה”, “מנטור עיכול”, “סולטן מיצי קיבה”, “קיסר הלא טעים”. איך שלא תקרא להם בסוף התוצאה זהה, אתה מפנטז על חומוס כאילו הוא בר רפאלי בביקיני על השער של “ספורט אילוסטרייטד” ולועס ברוקולי שזה סוג של אחינועם ניני יחפה בפדיקור מאובזרת בנייר כסף על השיער וסינר מספרות בתור לצבע.

במחשבה שנייה מדובר בסדיסטים מתנשאים שכל פעם שנכנס הדוב התורן  מחייכים אליו חיוך  קולגייט מכיל שהסאב טקסט שלו הוא ” אני רזה ואתה לא” .ונראים כאילו לגמו ממעיין הנעורים שהוא פרי אהבתם המעוות של החסה והסלרי, שני סוגי הירק היחידים שעיזים מסרבות לאכול.

דיאטן “מתי אתה רעב?” תמיד.

לך זה יראה מוזר שחתן בר המצווה פותח את הדלת. מיד תשאל איפה אמא? ורק אז הוא יזדהה כבעל המקצוע. מיד עם כניסתך הם יעשו הכרה לכולם שמות רזים כמו שון רועי או נועה. אין אף חיים ישראל או  רפי, אלה שמות של שפים שמנים. אז תעלה לאויר השאלה “מדוע באת?” ” האמת לשפר את חבטת הסווינג בגולף” אבל תחת זאת תענה מובס “רוצה להוריד במשקל” למה? תשאל בשנית, והמבט בעינייך יזכיר קצת את גנרל קאסטר אחרי קרב “ליטל ביגהורן” כאשר תודה את המובן מאליו “כי אני שמן”. מצידו השני של השולחן יתקשה המרכיז דה סאד  להסתיר את שביעות הרצון המנצחת כמו אומר “אתה בא אליי מוכן לשלם לי כדיי להיות רזה כמוני שנינו יודעים שזה לא יקרה אבל מזל שיש מספיק אהבלים כמוך שמאמינים בזה.”

כאן יתחיל סשן שאלות שספק אם ואנונו חווה עת נלכד אי שם ברומא. הם ישאלו ארוך ואתה תענה קצר.

מה אתה אוכל? אוכל.

איזה אוכל אתה אוכל? טעים.

מתי אתה אוכל? כשאני רעב.

מתי אתה רעב? תמיד.

מתי עלית במשקל? נולדתי 3.200 מאז נראה לי.

מכאן הקושיות ירדו לרזולוציות שאפילו במסך HD לא תוכל להתחקות אחריהן, עם סיום שלב א’ תוריד במשקל רק מהזיעה שהיגרת במהלך התשאול, וכל כך תשמח שאתה עדיין חי נוכח האשפה הבריאותית שגופך צורך על בסיס יומי.

דיאטן שלב  ב

ברוכים הבאים לשלב ב’ שהוא מאוד קצר אצל דובי גריזלי.

איזה פעילות גופנית אתה עושה? הולך מהמיטה לכורסא בסלון, ואם הילדים לא בבית עובר דרך המקרר, אם הם בבית הם חוסכים לי את המסע.

כמה פעמים ביום אתה עושה את זה? עקרונית פעם הלוך פעם חזור.

פעילות גופנית אני מתכוון לפעילות המפעילה שרירים ספציפיים  וחוזרת על עצמה כמה פעמים ביום? אההה בטח מרים את השלט של הוט ומעביר ערוצים – אגב הוא כבד זה נחשב משקולות?

זה השלב בו יתכרכמו פניו של היושב למולך, הוא יזעיף מבטו ויסביר לך שאתה נס רפואי ולא ברור לו איך פרזיט כמוך חי עד כה – “האמת בכיף… עד שנפגשנו” תחשוב אך תחשוש לומר.

דיאטן שלב ההנחיות

מכאן תעברו לשלב ההנחיות, שלב שהתדרוך לפני מבצע אנטבה מתגמד לכדי הנחיות לכביסה ללא סחיטה על חולצת נייקי חדשה.

ספור צעדים – מה אני בטירונות?

תעשה רשימת אכילה – מה אני בשואה?

תהיה קשוב לגוף שלך-  מה זה לעזאזל אומר? כשאני מקשיב לרוב זה יוצא אריס סאן.

אל תאכל בין הארוחות – כשאתה אוכל ארוחה אחת מהבוקר עד הערב אין “בין הארוחות”, מה אתה ילד??

שתה הרבה מים – די נו…לא הבנת? אני מהרעבים לא מהצמאים!! ומים מבאסים לי תטעם של האוכל.

תאכל ירקות – ירקות זה אוכל של אוכל, מתי מגיע השלב של הצלעות כבש הבירה והבוטנים לקינוח?

אתה לא אוכל ירקות כי – כל פעם שאני אוכל גזר איפשהו יש ארנבת אחת בוכה, מה כי??? כי זה לא טעים!!!

פיתה היא השטן – אולי, אבל פיתה עם חומוס היא “השטן לובשת פראדה”.

כאשר תחשוב כי השלב הזה לעולם לא יסתיים יגיע הצלצול הגואל המבשר על סיום הזמן המוקצה. השמנמן התורן שממתין בחוץ ומנשנש משהו בינתיים, כבר לא עומד בציפייה לדעת כמה מיליגרמים הוא השיל ממשקלו, והאם חוזה הדוגמנות לו הוא מייחל יוכל להגיע מיעד אחר פרט לאגף החביות במפעלי קרלסברג.

דיאטן השיבה הביתה

כך תצעד החוצה אוחז בתפריט שכולו בריאות ועצב. הדיאטן ילווה אותך בחיוך מכיל ואתה תשיב לו בעווית פנים שבית הילל יזהה ככאב של ציפורן חודרנית ובית שמאי כאיום לרצח. עת תגיע הביתה תבין היטב כי האיבר היחיד שרזה במפגש הנ”ל הוא הכיס, והשריר היחיד שהופעל הוא שריר המצפון. תנחת נחיתת גחון על הכורסא שרעי לב כינוהה אוייב, תטיל את מלוא כובד משקלך – ובלי עין הרע יש!! – על יוצא חלציך  שיאתר את הבירה הכי קרה במקרר וישנע אותה לכיוונך אחר כבוד. משקולת השלט צייתנית ומוכנה לפקודה על אדני הזינוק, תמתין למגע ידך המלטף,  ואז -בדיוק אז – כשמסי יפזז על המגרש כמו ברישניקוב על בימות ברודווי, אז בדיוק זה יבזיק, “אאוריקה”, סקוצ’ים !!! ססאומו כל זה בשביל שרוכים? מה אני טמבאל???

תגובה אחת בנושא “דיאטן”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *