בעלי מקצוע

בעולם יש שני סוגים של בעלי מקצוע: אלה שמעליבים אותך כשגריר הגברים על כדור הארץ , בשבילם אתה שליח ציבור שאינו ממלא את ייעודו. השני הוא בעל המקצוע המעליב אותך על בסיס אישי, כזה שיורה דרך כוונות ונקודת האינפרא אדום שלו מונחת לך בול בין שתי העיניים .

החבר’ה מהסוג הראשון בדרך כלל באים משוק הלואו טק, הם לרוב מזיעים, מגורזים או מפוייחים , ומריחים….מור בשמים ולבונה. תמיד יהיה להם חם, ולעולם הם יהיו שעירים מדי ויתלבשו פחות מדי.   שוק הרכב והשיפוצים מובילים את הז’אנר. הם ישתמשו במונחים לועזיים שנשמעים כמו סוג של הפרשת גוף נוזלית , הביטוי החביב עליהם הוא “אני מתפלא עליך” שזה הפאסיב אגרסיב של “תגיד אתה דביל?”, והפשט של זה הוא “איזה מן גבר אתה? אם אתה לא יודע מה פלאנצ’ מים עושה?”, או למה צריך לעשות שטיכמוס לפני השליכטה. אגב גם העברית שלהם הייתה גורמת לאבשלום קור  להתגרד מתחת לכיפה, לעיתים לוקח לך זמן לתרגם אותם מ”עברית” לעברית, הם ימלמלו משהו על כך שאתה צריך כאן “אינטרפוץ ארבע דרך” , אתה כמובן תגיב בקול הסמכותי “נו ברור”, אבל בפנים תשמע קול זועק “מה???” במקרה הקיצון זה נשמע כמו הטרדה מינית “אתה צריך להחליף את התפוחים, ולבדוק את הקיסלאך”, יש למישהו את הטלפון של הדס שטייף?

הסוג השני, הם הטיפוס הטכנולוגי אלה שתמיד מריחים מאפטר שייב, נקיים, זחוחים ועפים על עצמם בגובה שמסכן לוויני ריגול. גם הם כמו הראשונים ידברו בלעז אבל הפעם באנגלית מה שנשמע הרבה יותר חכם. הם כל כך מתנשאים שאפילו המשרות שלהם מופלצות, אין פקיד כ”א – יש HR , אין שאלות ותשובות יש QA  , ולכולם יש ראשי תיבות לועזיים מסתוריים וסקסיים כאלה, משל היו כולם יוצאי יחידת “קיסריה” של ה”מוסד”.  כאן ההתנשאות  תבוא במרומז עם חצי חיוך על לאטה נטול, “אתה יודע אם הראוטר ‘מדבר’ עם ה – IP  שלך?” (והנה הם חזרו, ראשי תיבות באנגלית) ספציפית אני יודע שאיתי הוא לא מדבר, זה המקסימום שלי. כאן אתה הטמבל שלא מבין את השפה השגורה, מה לא ברור? כאילו דה???  אחרי כל פוזות, הדאווין והחשיבות העצמית בדרך כלל זה נגמר בעברית פשוטה – תכבה תדליק, ובשכר מופרך. נקמת החנונים – גרסת האקסטרים.

על אף השוני הברור בין שני הסוגות הללו כאשר תזדקק לשירותיהם של אלה, ותבוא בצל קורתם, כל הדרך לחשבון תרגיש כסומא באפילה או כמו שבעבר כינה זאת שלמה שרף בשפתו הציורית והפואטית, “ככלה ביום חופתה – היא יודעת שתקבל אך לא יודעת כמה”……נפש של ציפור שיר  השרף הזה, פשוש!

כאחד שתקוע בין שני העולמות שבשבילו מכסה המנוע כמו גם המחשב הם אניגמה לא פתורה ונס גלוי, אני רק רוצה לפנות למחשב ולרכב שלי – “תהיו חזקים!!!” כי טיפולים פסיכולוגים לשיפור דימוי עצמי הם רוצח כלכלי. אההה כן כמעט שכחתי ללואוטקיסטים רק רציתי למסור תרגיעו ….ולהייטקיסטים FU אתם בטח יודעים מה ראשי התיבות האלה אומרים….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *