ביבי והתקשורת

ביבי נגד התקשורת סיבוב 612

תיאטרון האבסורד המקומי מתח השבוע את קצוותיו המתוחים בלאו הכי והביא לצופיו שיא חדש של קתרזיס. אף אחד לא נולד שר הבטחון והמשרד הוא לא כושאן אבות. אין שום מניעה שבראש המערכת יעמוד אזרח, כבר היו כאלה – פרס פרץ ארנס – מהם היו טובים יותר וטובים פחות. הפחד הקמאי מליברמן הוא לא יותר ממנה גדושה של שנאת נתניהו בתיבול גזענות ושנאת הזר. ציטוט דבריו בדבר פיצוץ סכר אסואן וכיבוש עזה תוך קריסת שלטון החמאס רלוונטים כמו המנון חירות שתי גדות לירדן . בראיה תקשורתית חשוב לזכור שלושה דברים. הפרשנים האלה טענו שנתניהו יובס בבחירות, אותם פרשנים ניבאו כי הממשלה הזו לא תצליח לשרוד שנה, והכי חשוב הם היו אלה שייעצו חדשות לבקרים כי על הממשלה להרחיב את בסיסה ועכשיו כשהיא כבר מרחיבה את בסיסה כולם מתלוננים וכי למה ציפו ? כיצד ניתן לבצע מהלך כזה מבלי לשלם מחירים ? כך יוצא שגם כאשר נתניהו מאמץ עיצתם הוא מועלה על המוקד, אולי בגלל שהמהלך הפתיע אותם וחשף ערוותם המקצועית ברבים.

בפינה השניה עומד נתניהו הוא מתמחה בעיקר במינויים הזויים כמו בחירתה של שגרירת ישראל לאיטליה – אזרחית איטלקיה, שגריר לאו”מ שהתמחה בקריאת תיגר על מדיניות הממשלה, מינוי שגריר בארה”ב שאינו מקובל על הבית הלבן , ועכשיו שר בטחון שלא רק חולק על יכולותיו כמנהיג אלא חשוב מזה בעברו כשר חוץ ניהל מדיניות הפוכה מהמדיניות המוצהרת של הממשלה שלשיאה הבעייתי הגיע בנאומו באו”מ בו הצהיר קבל עם ועולם כי אין סיכוי לחזון שתי המדינות אותו מקדם ראש הממשלה שלו . איך תהיה התקשורת בינהם ? בדיוק כמו יחסי מין של קיפודים על קקטוס – בזהירות!!!

על הגיחוך בתפקודה של מפלגת העבודה והעומד בראשה חבל להשחית זמן ומילים.

כמו בכל הצגה צריך פייה טובה אותה מגלמת אורלי לוי . חברת כנסת מיוחצנת היטב שמרכז עיסוקה הפרלמנטרי בחקיקה חברתית חשובה, אולם איש אינו מזכיר כי הדבר ההגון לעשות הוא להחזיר את המנדט למפלגה ולעזוב את הכנסת במקרה של אי הסכמה עם דרכה, שהרי בשיטה הנהוגה בישראל מצביעים למפלגה ולא לאדם , ואם כבר פרסונליזציה של השיטה הרי לעולם יצביע הבוחר למען העומד בראש ולא לבאים אחריו. סימן שאלה שלא עולה משום מה , אולי – רק אולי – יכול להיות שקצפה יוצא כי זו הפעם השניה שישראל ביתנו נכנסת לממשלה והיא לא ממונה לתפקיד שרה?

הנה כי כן , הרוויחו ביושר כולם את הבוז שלנו ראש הממשלה במינוי תמוהה, פוליטיקאים בכלל המפגינים גמישות ערכית של נערת גומי בקרקס הסיני ופרשנים בתקשורת שמסמנים את הבול בטרם נורה החץ . זה יכל להיות מצחיק אלמלא הבדיחה היתה עלינו !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *