בדרך חזרה

קיץ 199‪5

בדרך חזרה מבית העלמין כשהוא רותח מעצבים וכבוי מאנרגיות, אורי איבד את זה במושב האחורי ברכב של עידו. בקול שבור ועיניים אדומות “מה יש לי מהמדינה המזדיינת הזאת? שתים עשרה שנות לימוד קצין בצבא סטודנט לתואר שני בהנדסה, 30 יום בשנה מילואים, עובד בשלוש עבודות כדי להתקיים שבעה ימים בשבוע ומה יוצא לי מזה? הא? מה יוצא לי מזה? אבאשלי מובטל שמנקה את בית ספר ב’שחור’. אמא שלי מזכירה במשרד עורך דין ןמנקה אותו כהשלמת הכנסה. אם כל זה לא מספיק עכשיו יודה נהרג מאיזה פצמר של חיזבלון, מה לי ולזה? מה אני צריך את זה? מה אני צריך את כל החרא הזה? תן לי לגור בדנמרק לדאוג מנדידת הסלמון. תן לי לגור בשבדיה ולהיות במתח ממירוץ מלצרים, תן לגור באנגליה לראות כדורגל ולדאוג אם המלכה נישנשה בתה של חמש עוגיות שוקולד או חמאה.

מעניין לי את הביצה לבנון, פלסטינים עזה אותי מעניין אני!! כשסבא וסבתא שלי ברחו מגרמניה וסוריה הם ברחו כי קראו להם ‘יהודי מסריח’ , אבל לא על זה הם חלמו. ההורים קראו לי אורי על שם אורי מ”הוא הלך בשדות”, והכוונה בשדות של העמק ולא של צידון. עידו מה אתה קיבלת? תגיד מה אתה קיבלת? מכולנו אתה הילד הכי טוב.(קולו נשנק הוא לוחש ופניו דומעות) לא עשית שאחטות בהודו, לא דפקת באנגים במדבר, חננה מארץ החננות תלמיד מצטיין, קצין מצטיין, דוקטוראנט לביולוגיה ובשביל להתפרנס אתה מלמד בבית ספר בבוקר ועובד כספרן אחרי צהריים, אחרי שתתחתן עם עידית אתה חושב שזה יהיה יותר טוב? ( מקנח את האף) אתה עוד תתגעגע לשתי עבודות…

הרצליך ואתה? אתה חושב שאתה יותר טוב? באסיסט של להקת “הסיגריות” לבוש כמו קוף בערב מופיע באיזה לובי מסריח מלא קורי עכביש במלון סוג ז בטבריה עושה קאברים של ‘היי הג’יפ’ ושליח בבוקר – באמת אחלה יעוד… אחלה הגשמה עצמית… על זה חלמנו כשעשינו מסלול פרט? על זה פינטזנו כשהיינו בבה’ד אחד? על זה?? במארבים? במוצבים חודרים, ובמבצעיות? לי נשבר הזין נגמרת השבעה אני מזדיין מפה להכי רחוק שאני מוצא על המפה. ”

” אחי אתה בקריז נשמה בוא אליי נעשה שאחטה תרגיע. ”
” הרצליך, אתה לא מבין הא?? שאחטה לא פותרת הכל, נקום מהסטלה והחרא ישאר חרא ויודה ישאר מת, אתה תשאר קוף במלונות עם קורי עכביש, אני אהיה מהנדס מובטל שמחפש עבודה וכדי להתקיים עובד בשלוש עבודות ותומך בהורים כדי שהאחים שלי יגדלו לאותו חרא, נשמע לך הגיוני אחי? אתה לא מבין? זה קשר גורדי ואני עכשיו מתיר אותו, לא משחק את המשחק יותר זהו, מה לא ברור הכי פשוט… שברו את הכלים ולא משחקים”

קיץ 200‪7

“אווו תראה עידו מי כאן? מי זה אם לא נביא הזעם? אורי מ’הוא הלך בשדות של כרייסטטצ’רץ’ ניו זילנד’ .” חיבוק חם ראשו של אורי נקבר בכתפו המחבקת של חברו.

“הרצליך עוד פעם שטויות לא השתנית אחי.”
“אורי מה הולך? וואטס גואינג און מייד? ”
” גם אתה התחלת… ”
” מה אתה עושה פה בנאדם?? ”
” סיפור ארוך”
” הרצליך יש לך זמן נכון? גם אני פנוי כמו מונית ביום כיפור, דבר”

” טוב, כמו שהבטחתי נסעתי אחרי השבעה הכי רחוק שמצאתי. הגעתי לניו זילנד התחלתי לעבוד בחווה ליד כרייסטצ’רץ’ ואחרי חודשיים הכרתי את רייצ’ל. שלוש שנים אחר כך התחתנו ועברו עוד שנתיים עד שנולד לנו ג’ואי. ילד ניו זילנדי גאה. ‘קיווי’ קלאסי, בלונדיני עיניים כחולות משחק ראגבי, בראשון בכנסיה, הכל כמו שכתוב בספר. ואז לפני ארבעה חודשים הילד בטיול עם בית הספר אני נוסע ללוות אותו, הילדים נכנסים לישון ההורים עושים קומזיץ יושבים צוחקים,. נגמר הקומזיץ הגברים הולכים להתקלח במקלחות המשותפות של הקמפינג. שותים עוד בירה והולכים לישון.

למחרת ג’ואי רב עם אלכס הבן של מארווין שכן שלנו, מריבה של שני ילדים על שטויות ומשומקום אלכס מטיח בו “יהודי מסריח.” אחי, באותו רגע לא שניה אחרי, באותו רגע! הלכתי הצידה כאילו לשירותים, אבל למעשה ניגשתי לקבלה ועשיתי שני טלפונים. לרייצ’ל “רייצ’ זוכרת שאמרת לי שביום הראשון שאני ארצה לחזור לישראל את תתני לזה צ’אנס אז… נוסעים לישראל.” חד וחלק, כשהדבר הבא היה הזמנה שלושה כרטיסים ארצה.

שששש תיכף נמשיך הנה זה מתחיל רב”ט חמוש בכיפה נד קדימה ואחורה פותח:
“התכנסנו כאן לאזכרה ליהודה בן רינה ודניאל לוי…אותיות שם יהודה ”

פברואר 201‪9

ישיבת סיכום פרוייקט בניה, רטט טורדני של וואטסאפ עיקש לא מרפה. אורי מסיט עיניו מהשירטוט ומגניב מבט אל מתחת השולחן שם הוא משחרר את החסימה בקוד ונכנס לוואטסאפ
דאבל קליק על “רייצ’ל love” חמש הןדעות ב שתים עשרה דקות

Call me
Call me now
Call me please
.. Call me you
תטקשר

חצי צילצול ומענה
“Hay baby”

Called from the base and said that Joey” was injured in a training accident he is lying in Rambam. Enough is enough he is recovering and I take him and leave this fucking country with or without you
( התקשרו מהבסיס ואמר שג’ואי נפצע בתאונת אימונים ושהוא שוכב ברמב”ם. די מספיק מיד כשהוא מתאושש אני לוקחת אותו ועוזבת את המדינה המזוינת הזו איתך או בלעדיך)

טריקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *