אני רוצה לבקש סליחה

אני רוצה לבקש סליחה מהדור שבנה את הארץ הזו, ולמעשה ברא אותה מחדש , נתן לה את מיטב שנותיו וכעת שהיא מחויבת לגמול לו היא מתכחשת אליו.

אני רוצה לבקש סליחה מיוצאי שואה קשישים שהגיעו מהתופת של אירופה לתופת של מלחמת קוממיות בארץ נשיה, סיכנו חייהם בפעם הראשונה באירופה בשל דתם ובפעם השנייה בישראל בשל לאומיותם, וכל זה עדיין לא מספיק למדינה הזו בכדי לגמול להם בערוב ימיהם ולהפוך את שהותם במחיצתנו למכובדת או סבירה.

אני רוצה לבקש סליחה מציבור גדול של אזרחים טובים המשכימים מדי יום לעמל יומם ועדיין לא מצליחים להתפרנס בכבוד, ובעבודתם הסיזיפית מממנים בעל כורחם תספורות של טייקונים, בריכות שמפניה של קרובים לצלחת, ומנגנוני ממסד (ממשלה בנקים ועדים) מסואבים ורקובים המנציחים את העיוות.

אני רוצה לבקש סליחה מאוכלוסיה רחבה ואיכותית גדלה והולכת ששירתה בצבא שילמה מיסים כל חייה גידלה דור המשך שעושה בדיוק אותו דבר ונפלטה משוק העבודה ומתקשה להשתלב חזרה על אף ניסיונה ואיכותה.

אני רוצה לבקש סליחה מהדור שמשועבד למשכנתא ועושה לילות כימים על מנת לממש את חובו לבנק, אשר בעטיו מזניח חובות חשובים בהרבה כמו החוב למשפחתו.

אני רוצה לבקש סליחה מהדור שאין לו סיכוי לקחת משכנתא על מנת לרכוש דירה כיוון שהונו ההתחלתי עומד על אפס, כי הוריו עדיין משלמים משכנתא ולא יכולים לעזור והוא אינו משתכר בהתאם.

אני רוצה לבקש סליחה מהורי ונשות חיילים ומחיילים וחיילות עצמם הנשלחים למשימות מסוכנות כפויות טובה ולא מתגמלות ולא פעם נדמה כי במקום נשק הם צריכים עו”ד.

אני רוצה לבקש סליחה מתלמידים במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאליות שמחונכים על ידי גורמים לא מתאימים כי הצלחה נמדדת בשקלים יורו או דולר שערכים יש רק בויקיפדיה, והספר הראשון שיחזיקו בידיהם מרצון יהיה ספר רכב.

אני רוצה לבקש סליחה מאוכלוסיית הנכים, שבשרירות לב אטימות ובנאליות של רוע, נזקקת לחסדים של אנשים טובים באמצע הדרך במקום לקבל את המגיע להם על פי כל דין מוסר וערך יהודי ואוניברסאלי.

אני רוצה לבקש סליחה מציבור האנשים המיוחדים שחיים בקרבנו ילדים ומבוגרים כאחד, שבמקום לאמץ אותם בחום הם מקבלים תחושה של מוקצים ומצורעים.

אני רוצה לבקש סליחה מאוכלוסיות מוחלשות, אשר מי שאמור היה לחזק ולשמור עליהם , הפקיר אותם והעמיד לפניהם בתור גנבי גבול מסתננים ואחרים.

אני רוצה לבקש סליחה מאוכלוסיית הפריפריה שבמקרה או שלא גם שייכת ברובה לקבוצה אתנית אחת, ולא קיבלה את המשקל והתמיכה הכלכלית והתרבותית לה היא ראויה.

אני רוצה לבקש סליחה מאוכלוסיות שעובדות בתפקידים זהים ומרוויחים ומרוויחות פחות מבלי כל קשר ליכולותיהם – נשים, מזרחיים, עולים חדשים ועוד.

אני רוצה לבקש סליחה כי המדינה שלי לא עושה את זה .

אבל סליחה לא מספיקה, כאן דרוש חשבון נפש. סליחה כפארה ותיקון!!!

2 תגובות בנושא “אני רוצה לבקש סליחה”

  1. כתוב מאד יפה, אבל על ידי האדם הלא נכון.
    מי שצריך לכתוב את בקשת הסליחה הוא כל מי שבמהלך כל השנה והשנים מכל אותן עוולות ועיוותים שאתה, גיל, מפרט אותם.
    ואולי בכלל תעניק את הפוסט הזה כמתנת יום כיפור לראה”מ… שיפרסם אותו ב’ישראל היום’ כמכתב ישיר לאזרחי ישראל (עם תמונה שלו מיישיר מבט למצלמה תוך הרכנת ראש אלגנטית המבליטה את צדודית פניו ושיערו הסגול)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *