איש פשוט

חודש בתוך החופש הגדול די ברור כי העולם השתנה ומשתנה בקצב מהיר מכדי שאוכל להכיל אותו. בשבילי חופש גדול היה “מנהרת הזמן” סידרה אמריקאית בשחור לבן כולה מקרינה אמינות בה שני גברים מבוגרים לבושים בגדים צמודים מדי נכנסים למכונת כביסה ויוצאים כל פעם בתקופה היסטורית שונה, סך הכל הגיוני, ואפילו מלמד היסטוריה.  היום הילדים נחשפים לשטויות כמו “גאליס”  בה קבוצת ילדים בעיקר יפים ויפות כלואים בתוך יער בו הם מחפשים אוצר , איפה היער הזה ? מה ילדים עושים שם לבד? שטויות.

לפני שמונה היינו מסיימים מהר את כל המטלות כי היה שעשועון – מקבילית המוחות – שם היה יושב מתכתי וזקוף יצחק שמעוני מול מתמודד מפוחד ויורה עליו באינטונציה של סיסמאות גיוס שאלות שהן ידע אלמנטרי לכל בוגר כיתה ח’ , לדוגמא: מה היה שמו האמצעי של החשמן של רומא במאורעות תרפ”ט? משהו בסיסי כזה, לא כמו היום כשמתקילים את הנשאלים במשחקי הטריוויה השונים בשאלות הרות גורל לקיומו של  העם היהודי בארצו כמו “איך קוראים לחבר הקודם של נינט טייב?”, או “מי עיצב לדנה אינטרנשיונל את השמלה באירוויזיון?” – אלה יעשו הכל כדי להכשיל – מעצבנים !!

אחר כך כולנו היינו נכנסים לכוננות “דאלאס” שם היינו לומדים על הישראליות , ללא מתווכים. כי הרי מה יותר ישראלי  ממשפחת טייקונים טקסאנית שכולה פרסומת למרצדס וחולשת על כל הנפט באזור דרום ארה”ב? משפחת יואינג מרוב שאהבה להיות ביחד גרו באותה חווה, ממש כמו משפחה רוסית בדירת עמידר בנתניה –  ולכל מי שהכיר אותם – וכולם הכירו אותם – היה ברור שאת בובי אוהבים, את ג’יי אר שונאים, על סו אלן אומרים בעיקר אוי ויי, ועל פמלה מפנטזים, אמרתי לכם – פשוט. היום מגיע ערב ונגמרות החדשות מתחיל איזה טיפוס לא ברור לדקלם שירי זימה לעגבניה , לא ברור מה מצופה מהצופה לעלות לחדר השינה או לעשות סלט ירקות.

והחדשות או… ה -“חדשות” – איזה חדשות אלה היו – דמותו האלמותית של יבין הופיעה לאחר מוסיקת פתיחה שלקוחה מחלום בלהות של “פרנקשטיין הצעיר” , אז היה מכריז מר טלוויזיה באותה ארשת חשיבות עצמית פאתוס וכריזמה על מלחמה, מהפך שילטוני ואופנת האבו עגילה החדשה הכובשת ממש עכשיו את מיטב רחובות פריז – ולכולנו היה ברור כי אם זה בחדשות זה חשוב. היום בכלל הפריטו את החדשות – יש מלא חדשות – חדשות הילדים, חדשות הבידור , חדשות העבר – והמהדורה המרכזית של  שתיים עשר או זה של הפנסיונרים נו ..ברח לי – כולן נראות ונשמעות אותו דבר רק לי או ש…..

בסוף הערב היה מגיע ה”לילה טוב” הרשמי של מדינת ישראל “פסוקו של יום” , זו בעצם היית רמיזה שלטונית שאומרת לצופה “הלו -יש לך מחר עבודה לך לישון”, היום יש “חדשות הלילה”, ותוכניות לייט נייט ושיחות אל תוך הלילה וסיכום יומי. לא פלא שפריון העבודה כאן  הוא מהנמוכים ב – OECD  אנשים פשוט מאוד עייפים.

בין לבין היו מגיעים תשדירי שירות פרובוקטיביים כמו “אשכוליות או לא להיות” שם שבע נשים בשלות הצטלמו עם חולצה ללא חזיה, כדי לעודד אכילת אשכוליות, ברור פשוט והגיוני –  נדמה לי שלאחרונה נעשה חידוש של זה בערוץ “לולי”, היום בשביל למכור רהיטים הומוסקסואל ודוגמנית נשואה עושים סקס על כיסא  ,  כדי להמחיש את עמידותו. מה הקשר?

אמרתי לכם אני אוהב ברור . שחור לבן זה אולי משעמם אבל הרבה יותר פשוט מצבעוני… ואני…..אני איש פשוט!!!