אולי די

אולי די? באמת אולי די!! נמאס. לפעמים נדמה כי יש כאן תחרות מי יהיה יותר קיצוני, ומי ימתח את גבולות הטירלול אל מחוזותיו האפלים.  על הפרק הפעם במצעד האיוולת המקומי, סגירת נתיבי איילון בימי חול לטובת עבודות הקמת גשר במקום ביצוע אותן עבודות עצמן בסופי שבוע.

קבוצת פוליטיקאים חרדית כפתה רצונה על הממשלה ובכך תתקע את כולנו בפקק. למען הסר ספק יאמר מיד, הם ניהלו מהלך פוליטי לגיטימי לטובת העקרונות הפוליטיים בהם הם מאמינים, בדיוק כמו ששדולת הקיבוצים מבטיחה הטבות לקיבוצים, או שדולת הנשים בכנסת לטובת הנשים. מדובר במהלך פוליטי כמו כל מהלך אחר שמיוחצן רע בכלי תקשורת חילוניים בעלי אג’נדה שונה ממובילי המהלך הנוכחי , ומכאן הסיקור החד צדדי והמוטה כנגד החרדים והממשלה בה הם חברים , השוכח כי דמוקרטיה היא אומנות האפשר לא אידליה, או כדברי הכהן הגדול של השמאל שמעון פרס, ” הטלוויזיה עשתה את הדיקטטורה לבלתי אפשרית ואת הדמוקרטיה לבלתי נסבלת.”

אבל לא על פוליטיקה אני רוצה לדבר אלא על החיים. לא הכל פוליטי. מה השיגו חברי הכנסת הללו באיסור הזה ברמה של שמירת שבת ? האם העובדים בפרוייקט ישמרו את השבת שלא חיללו בעטיו של הפרוייקט? האם השיגו קירוב לבבות ואחדות ישראל ?  האם תרמו במשהו לאופיה היהודי של המדינה בהישג הזה? האם התקועים בפקק יאהבו את תורת ישראל וישננו פרקי תהילים בהמתנה האינסופית לסיומו? לטעמי לכלל הסוגיות הנ”ל התשובה היא לאו רבתי. ומהי פוליטיקה אם לא כלי ליישום ערכים בהם אנו מאמינים? נצחון פירוס!

חרדים לא לבד בעיוורון שלהם, “שוברים שתיקה”, המכריזים על עצמם כפטריוטים מכרסמים בלגיטימציה של ישראל בעולם רק על מנת להבהיר נקודה למתנגדיהם.  ארגוני עובדים אלימים הדורשים דרישות מפליגות וממהרים להשתמש בנשק השביתה רק על מנת לאנוס את המשק לקבל דרישותיהם עושים בדיוק אותו דבר.  שני אלה ואחרים אינם מקבלים סיקור שלילי כל כך רק כי הם בשר מבשרה של התקשורת – כיצד יתקיף עיתונאי כלכלי שהוא עצמו חבר בועד העובדים של הגוף בו הוא עובד , את עמיתו חבר ועד אחר?. למצער כולם רואים אינטרסים סקטוריאלים צרים, (עדה מגדר אירגון עובדים תפיסה דתית ומה לא?)  על חשבון אינטרס אחד גדול שנקרא מדינת ישראל וחברת מופת!!  קצת התבלבלנו לא?

“דמוקרטיה היא צורת הממשל הגרועה ביותר פרט לכל האחרות שנוסו”. אמר צ’רצ’יל – ובצדק, אך לא בדמוקרטיה כמו גם לא בתרי”ג מצוות, במסמך נקדי או בחוקי מדינת ישראל, או בכל קובץ אחר לא מצאתי את הציווי להיות טיפש ולהרוס את חלקת האלוהים  שכל כך הרבה דם יזע ודמעות נשפכו על מנת  שכולנו נחיה בה ביחד מתוך כבוד והערכה הדדית.

אז באמת בשם הרוב השפוי אולי די !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *